Pantone 2020 Rengi: Klasik Mavi

/ 05 Aralık 2019
Pantone, 2020 yılının rengini Klasik Mavi (Classic Blue) olarak açıkladı. Sükunet, güven ve yakınlığı hissettiren rahatlatıcı bir duruş olarak tanımlanan Klasik Mavi, sadelik vaat ediyor.

2020’nin rengini Pantone 19-4052 Klasik Mavi olarak açıklayan ve Türkiye’de Odak Kimya tarafından temsil edilen Pantone; bu zamansız ve ebedi tonun zarafeti ve sadeliğine dikkat çekiyor. Gün batımında gökyüzünün aldığı rengi hatırlatan gizemli Pantone 19-4052’nin güven veren özellikleri, yeni bir dönemin eşiğinden geçerken yaratmak istediğimiz güveni telkin eden ve istikrarlı bir dayanağa duyduğumuz arzuyu vurguluyor.

Süreklilik ve Güven
Pantone Renk Enstitüsü Yönetici Direktörü Leatrice Eiseman; yılın rengi ile ilgili görüşlerini şöyle paylaştı: “Güven ve inanç gerektiren bir zamanda yaşıyoruz. Pantone 19-4052 Klasik Mavi’nin ifade ettiği işte bu tarz bir süreklilik ve güven; her zaman itimat edebileceğimiz, elle tutulur ve güven telkin eden bir ton” yorumunu yapıyor. Derin bir rezonansla dolu olan Pantone 19-4052 Klasik Mavi, bir sabitleme temeli sunuyor.

Akşamın o muazzam ve sonsuz göğünün uçsuz bucaksız maviliğini çağrıştıran Pantone 19-4052 Klasik Mavi, bizi gözle görünenin ardına bakarak düşünce ufkumuzu genişletmemiz, perspektifimizi artırmamız ve iletişim akışını serbest bırakmamız için cesaretlendiriyor.”


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :