Özlem Süer’den Göbeklitepe Sergisi

mimarizm.com / 16 Eylül 2019
Lazzoni, Özlem Süer’in Göbeklitepe’ye ithafen hazırladığı koleksiyon sergisine, Emel Özer küratörlüğünde New York’taki Madison mağazasında evsahipliği yapıyor.

Tasarımcı Özlem Süer, dünyanın tarih seyrini değiştiren Göbeklitepe’den aldığı ilham ile hazırladığı koleksiyonunu, müthiş bir sergiyle, Lazzoni Madison mağazasında görücüye çıkardı. 

2019 Göbeklitepe Yılı... New York’taki serginin daha anlamlı olmasının nedeni de bu... 2019 Göbeklitepe Yılı’na ithafen, deneysel materyallerin kavramsallığa vurgusu; tarihin sıfır noktası olarak nitelendirilen Göbeklitepe’deki bulguların ilham verdiği vahşi hayvan figürleri, T biçiminde dikili taşlar ve yuvarlak plan detayları, taş duvar etkileri... 

Bu dev tarihi imajın aktarıldığı ünik baskılarla anlatılan görsel şölen, Lazzoni’nin New York Madison Mağazası’nda. Ağırlıkla “print”lerden oluşan, toprak renk etkilerinin görüldüğü eserlerde heykelsi yaklaşımlar da ön planda. Lazzoni Mobilya, geçen yıl Mercedes-Benz Fashion Week kapsamında düzenlenen Özlem Süer defilesine sponsor olarak, defileye özel berjer tasarlamıştı.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :