Oğuz Öztuzcu Vefat Etti

mimarizm.com / 18 Mart 2020
Öztuzcu Mimarlık Kurucusu ve İSMD üyelerinden Oğuz Öztuzcu yaşamını yitirdi. Ailesine, sevenlerine ve mimarlık camiasına başsağlığı dileriz.

Oğuz Öztuzcu'nun cenazesi 19 Mart Perşembe günü saat 12:40’da Zincirlikuyu Camii’den kalkacak, Kilyos mezarlığına defnedilecektir. 

1961'de Robert Kolej ve 1966'da ODTÜ Mimarlık Fakültesi'nden mezun olduktan sonra eğitimine Liverpool Üniversitesi'nde devam etti. Daha sonra 970-1978 yıllarında Stockholm'de önce ücretli olarak, sonra kendi kurduğu ofisinde mesleki yaşamını sürdürdü. Bu süre sonunda Türkiye'ye dönen Öztuzcu, o tarihten beri sahibi veya ortağı olduğu Mimarlık ofislerinde çalışmalarına devam etti. Öztuzcu mesleğinin yanısıra fotoğraf sanatıyla da uğraşmaktaydı ve yurt içi ve yurt dışında çeşitli fotoğraf sergileri düzenledi. 

2009 yılında Oğuz Öztuzcu ile "demli" çay ve "sokak" simiti eşliğinde kırk yılı aşkın mimarlık yaşamını, bu süre boyunca değişen "büro" kavramını, Oda Sanat Galerisi'nde açılan "Photopaintings" isimli ikinci sergisini ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İSMD) olarak yürüttükleri mimarlık filmi projesini konuştuğumuz Çat Kapı söyleşisine ulaşabilirsiniz.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :