Öğrenciler Sürdürülebilir Amaçlar için Tasarladı

mimarizm.com / 10 Aralık 2019
Sainte Pulchérie Fransız Lisesi tarafından gerçekleştirilen 9. sınıf öğrencilerinin katıldığı Sainte Pulchérie Tasarım Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu.

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi tarafından her yıl düzenlenen Sainte Pulchérie Tasarım Yarışması 5 Aralık akşamı gerçekleştirilen ödül gecesinde açıklandı. Temasını yoksulluk, açlık, toplumsal cinsiyet eşitliği, nitelikli eğitim, sorumlu üretim ve tüketim gibi konuları içeren Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları olarak belirlenen yarışmada, İklim Eylemi konulu/isimli tasarımıyla Eren Okuş birinciliğe değer görüldü.

Ödül gecesinde konuşan Gürallar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Esin Güral Argat, “LAV olarak hayata her zaman heyecanla bakıyor, yaşamdan aldığımız enerjiyi, mutluluğu ve keyfi tasarımlarımıza yansıtıyoruz. Bu anlamda gençlere hayal güçlerini ortaya koyma fırsatı sunan Desen Tasarım Yarışması’nın bir parçası olarak toplumsal duyarlılıkları yüksek, genç akıllara destek vermekten mutluluk duyduk. Buradan başta Sainte Pulchérie Fransız Lisesi Müdürü Alexandre Abellan olmak üzere bu yarışmada emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Modacı Niyazi Erdoğan, oyuncu Neslihan Yeldan, influncer Rüya Büyüktetik, ressamlar Komet, Ali Elmacı ve heykeltıraş Bubi gibi isimlerin yer aldığı jüri tarafından değerlendirilerek ilk üç tasarım bardağa basılarak Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde gerçekleşen ödül gecesinde satışa sunuldu. Bu satıştan elde edilen gelirin tamamı ise yine gençlerin aktif olarak yer aldığı Toplum Gönüllüleri Vakfı’na (TOG) bağışlandı.

LAV'ın bu yılki sponsoru olduğu yarışmanın ikincisi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konulu/isimli tasarımıyla Naz İpek, üçüncüsü ise Barış ve Adalet konulu/isimli tasarımıyla Sofya Akan oldu.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :