Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Mimarlık Dünyasında Bu Hafta | 30 Ekim- 06 Kasım

mimarizm.com / 06 Kasım 2015
Uluslararası mimarlık ve kent gündeminde haftanın öne çıkan haberlerini sizler için derledik...

- World Architecture Festival'ın birinci ve ikinci gününde ödül kazanan projeler belli oldu.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Meclis Camisi'nin  korunması için dava açarken, cami korunsun diyen yargı kararına Kültür Bakanlığı itiraz etti.

- MJA Studio, Avusturalya'nın Subiaco kentinde yer alan futbol stadyumunun kapatılması isteği üzerine, stadyum alanını çok fonksiyonlu açık sörf parkına dönüştüren bir proje önerisi hazırladı.

İngiliz sanatçı Owen Gildersleeve ve Nissan, Juke modelinin 5.yılını kutlamak için SUV aracın gerçek boyutunda kağıttan bir replikasını üretti.

- David Adjaye tasarımı Beyrut'taki Aishti Foundation Galeri ve Alışveriş Merkezi inşaatında sona gelinirken yapıdan yeni fotoğraflar paylaşıldı.

-  Rogers Stirk Harbour+Partners, UN Studio ve Foster+Partners'ı geride bırakarak Tayvan Taoyuan Havalimanı projesi yarışmasını kazandı.

- Renzo Piano Building Workshop, Amerika'daki ilk konut projeleri olacak Miami Beach'te yer alan yapıya dair görseller yayınladı.

-  Studio Architektoniczne Kwadrat'ın yarışmadan birinci çıkan tasarımı Polonya, Gdansk'taki İkinci Dünya Savaşı Müzesi, beş yıllık bir sürecin ardından tamamlanmak üzere.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları