Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Milano Salone Del Mobile 2016'nın En İyileri (Bölüm 2)

Tuba Tellioğlu Şeren / 29 Nisan 2016
12-17 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleşen Milano Salone Del Mobile Fuarı bu yıl son derece renkli ve eğlenceli etkinliklere sahne oldu. Tasarım haftasına damgasını vuran en yeni ürün, etkinlik ve sergilerden bazıları...

Secondome'un Ladies & Gentlemen sergisinde sunduğu iki yeni ve orijinal koleksiyon, tamamıyla el yapımıydı ve İtalya'da üretilmiş parçalardan oluşuyordu.   

Ünlü moda markası Marni, Kolombiya stili Cumba dansından ilham alarak hazırladığı konseptiyle Salone del Mobile'ye damgasını vurdu. Mobilyalar doğal olarak güneş ve kumsal çağrışımı yapıyordu.   

themesEli5e Design'ın 'Prismania' sandalyeleri, çift renkli filmle kaplanarak ışıltılı ve yanardöner bir etki yaratılmıştı.

apparatusApparatus Studio'dan 'Portal' yemek masası ve 'Tassel' tepeden aydınlatma.  

airbnbAirbnb komünite ruhunu Rossana Orlandi'nin restoranında gerçekleştirdiği bir etkinlikle güçlendirdi. Makers&Bakers tarafından gerçekleştirilen düzenlemede 13 farklı ülkenin sanatçılarının işlerine yer verilmişti. 

ligomancerMimar Livio Ballabio'nun sahibi olduğu yeni eklektik mobilya markası JCP'nin yeni ürünü 'Ligomancer'. 

design paradeSeletti'nin Design Pride karnavalıyla Çarşamba günü Milano sokakları son derece renkli ve eğlenceli görüntülere sahne oldu. Karnaval, Piazza Affari'deki Disaronno'nun partisiyle sonlandı. 

dimore studioDimorestudio Via Solferino üzerindeki mekanına 'Intermissioni' adını verdiği teatral bir kurguyla geri döndü. İtalyan tasarımcılar, yeni ürünlerini bir apartman dairesinin yarı karanlık ve dramatik ortamında sundular.   

Finlandiyalı marka Marimekko, Brera'daki yeni loft rezidansına taşınmıştı. Apartman dairesi markanın renkli, puanlı tasarımları ve canlı desenlere sahip tekstil ürünleriyle çok şık bir atmosfere kavuşturulmuştu.  

Moooi halı koleksiyonuna ait Maison Christian Lacroix tasarımı Malmaison halı serisi.

Konstantin Grcic tasarımı Cassina marka 'Probs'.

Bonotto Editions marka Matteo Cibic tasarımı 'Solanio' paravanlar.

Ron Arad'ın Swarovski için tasarladığı kristal harf ve rakamlardan oluşan kitap destek serisi 'Alphabet & Numbers'.

Lambrate'deki Studio Oink imzası taşıyan sıra dışı tasarımlar heyselsi duruşlarıyla etkili bir görselliğe sahip. Koleksiyoner Aimee Bollu işbirliğinde hazırlanan 'Design with the unkonown' adlı bu sergide ahşap, porselen ve cam parçalar bir araya gelmişti.   

EuroCucina bölümünde, Hollandalı tasarımcı Lex Pott, lüks Fransız fırın üreticisi La Cornue için oksidasyon tekniğiyle farklı bir denemede bulunarak markanın pirinç aksamlarını tasarım duayenlerinin de deyişiyle 'sanat ve kimya arasında bir üst seviye'ye yükseltmişti.

Lee Broom, bu yıl Salone del Mobile'deki sunumunu gezici bir tır içinde yapmaya karar vermişti. Rossana Orlandi'ni n mekanından başlayarak fuarın tüm önemli adreslerini gezen Lee Broom'un bir dağıtım şirketine aitmiş gibi görünen kamyonunun iç mekan tasarımı, Barok duvar detayları ve lamine zeminiyle ironik bir biçimde, bir sarayı andırıyordu. Bu klasik dekorun içinde grafik desenli 'Optical'aydınlatmaların öne çıkması sağlanmıştı.     

Lambrate'teki Baars & Bloemhoff'un 'Transitions' adlı deneysel sergisinde Hollandalı tasarımcı Lex Pott, geometrik 'Chroma' koleksiyonuna ait parçaları kullanarak renklerle oynamıştı. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları