Lisette, Vitray İşlemeli Camları ve Terrazzo Plakalarıyla Dikkat Çekiyor

mimarizm.com / 08 Temmuz 2020
İç mimari projeleri ve uygulamaları Nēowe imzası taşıyan Lisette; mücevherlerin ışıltısını ve canlı renklerini çikolatada yakalama isteğiyle doğmuş .

Marka kimliğinde bulunan renk paleti, malzeme detaylarında ve ürünlerin sergilendiği ünitelerde karşınıza çıkıyor. El işçiliği ile kalıplara dökülerek oluşturulan terrazzo plakalar, tavanı kaplayan aydınlatma enstalasyonu, cephede kullanılan vitraylar ve pirinç detaylar marka kimliğinin insan üzerinde bıraktığı narin, hafif ve karakteristik hissi vurguluyor. Her ince detayın düşünüldüğü markanın imza niteliği taşıyan renkli çikolatalarından ilham alınarak tasarlanan 44 m2’lik mağaza, ziyaretçilerine farklı bir deneyim sunuyor.

“Zevkli Suçlar”

Çikolatalarının sahip olduğu farklı hikâyelere atıfta bulunan renkli mermer parçaları ile oluşturulan terrazzo plakalar, mimari karakteri sağlayan pirinç çerçeveler ve vitray işlemeli camlardan örülen ön cephe, alışveriş merkezinin yoğun akışını kıran farklı bir atmosfer yaratırken konukları zemindeki aydınlatmalı onyx mermer harflerden oluşturulan “Guilty Pleasures” yazısıyla birlikte içeriye davet ediyor. Art Deco öğeler ve tasarım yaklaşımının baskın olarak görüldüğü iç alanda, pirinç ve terrazzo malzemeler bütün hacmi örerek bütünlük sağlıyor, markanın estetiğine gönderme yaparken sıcak, detaylı, çok katmanlı ve değer katılmış bir mekân tasarımı ortaya çıkarıyor.

Tasarımın bir parçası haline gelen geometriler, malzemeler ve pastel renkler Lisette’in marka kimliğine vurgu yaparak müşterilerin unutulmaz bir deneyim yaşamasını sağlarken iç mekânı saran doku, ziyaretçilere adeta tek parça terrazzo küpten oyulup yaratılmış bir çikolata kutusu illüzyonu sunuyor. Teşhir üniteleri, zemin ve duvarlar tek tek el işçiliği ile hazırlanmış özel yapım terrazzo ile kaplanarak yüzeyler arasında kusursuz bir geçiş sunuyor ve blokların birleşim noktalarında kullanılan tek parça pirinç şeritler ile mekânda devamlılık sağlanıyor.

Cam fanusların merkezinde konumlandığı özel olarak tasarlanan dairesel üniteler kuralları bozmadan imalatın sınırlarını zorluyor. Terracotta renginde duvarlar spotların aydınlattığı pullardan oluşan enstalasyon için etkileyici bir arka-plan oluştururken, terrazzo plakalar ile kaplanan dondurma ünitesi ve pirinç söveler, markanın temelindeki özeni mekâna yansıtıyor. Neowe tarafından markaya özel tasarlanan masalar, pirinç ve terrazzonun birleşimi ile içeride kullanılan malzeme ve geometrilerin ortak alana taşınmasına aracılık ediyor. Lisette imzalı oturumlar, markanın estetik ve zamansız tasarım anlayışını vurguluyor.

Lisette Künye

Proje Adı: Lisette (http://lisette.com.tr/)
Müşteri: Bemse Grup (http://bemse.com.tr/)
Tasarım: Nēowe (http://www.neowe.com.tr/)
Ana Yüklenici: Nēowe (http://www.neowe.com.tr/)
Proje Ekibi: Fırat Sertaç Kılıç (Yönetici Ortak/İnşaat Mühendisi), Ferhat Özkan (Yönetici Ortak/Finans), Nil Emiroğlu (Yönetici Ortak/Y. İç Mimar), Ece Şule Tomaç (İç Mimar), İsmail Gökçe (İç Mimar)
Grafik ve Marka Kimliği: MİNERAL (http://mineralmineral.com/)
Yıl: 2019
Fotoğraf: İbrahim Özbunar (https://www.ibrahimozbunar.com/)


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :