Lego'ya Rakip Şehir Planlama Seti

Tuba Tellioğlu Şeren / 25 Mayıs 2017
Evdeki Lego’larınızı bir köşeye kaldırmaya hazırlanın... Çünkü bu yeni maket seti yalnızca binaları değil, bir şehri tümüyle yeni baştan yaratmanıza olanak tanıyor.

Arckit’in kurucusu İrlandalı mimar Damien Murtagh bir maket kiti üretme fikrini 2008 yılındaki ekonomik durgunluk sonrasında geliştirmiş. Müşterilere sunulup anlaşma yapıldıktan sonra çöpe giden maketleri üretmenin son derece maliyetli olduğunu düşünen mimar, kendi maketlerini yapmak için yeniden birleştirip kullanılabilir küçük parçalar yaratmaya başlamış. Sonrasında bu fikri geliştirip Arckit markasını kurmuş.   

Markanın iki farklı türde maket kiti bulunuyor. Renkli Cityscape kiti daha çok çocuklara yönelik olarak üretilmiş. Tümüyle beyaz parçalardan oluşan Masterplan kiti ise mimarlar, şehir plancıları gibi profesyoneller için düşünülmüş. Masterplan kitindeki 350 parçayı yeterli bulmazsanız, bin parçadan oluşan ve içinde cephe çıkartmaları bulunan Masterplan Pro kitini sipariş edip isteğiniz ölçekte binayı ya da şehri profesyonel bir biçimde yaratabiliyorsunuz. 

Cityscape

Masterplan

Şu anda Kickstarter üzerinden satışa sunulan Arckit Cityscape 21 Dolar, Masterplan kiti 130 Dolar, Masterplan Pro kit ise 481 Dolar. 

Kaynak, fastcodesign


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :