Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Koleksiyon’dan Wilmotte İmzalı Ofis Serisi; Anatole

mimarizm.com / 31 Ekim 2018
Koleksiyon, dünyaca ünlü Fransız tasarımcı Jean-Michel Wilmotte’la işbirliğine başladı. Wilmotte’un Koleksiyon’a özel olarak tasarladığı ürünler Paris’te özel bir davetle tanıtıldı.

Koleksiyon, şu anda dünyada 20'den fazla ülkede, şehir planlamadan mimariye kadar çok farklı dallarda 100'e yakın proje yürüten ve Fransa tarihinde sadece üç mimara verilmiş olan 'Akademisyen' unvanı ile ödüllendirilen Jean-Michel Wilmotte ile çalışmaya başladı. 

Wilmotte’un Koleksiyon için hazırladığı; geleceğin çalışma alanlarına yönelik iç mekan ve mobilya tasarımları, Paris Station F. binasında düzenlenen özel bir davette tasarım ve iş dünyasına duyuruldu. Koleksiyon Tasarım ve Marka Direktörü Koray Malhan’ın ev sahipliğinde düzenlenen geceye ressam Pablo Picasso’nun torunu Olivier Picasso’dan Avrupa Parlamentosu üyesi Geoffroy Didier’e kadar pek çok önemli isim katıldı.

Geleceğin çalışma alanlarına özel tasarım serisi; Anatole

Wilmotte ile yaklaşık iki yıllık bir hazırlık süreci geçirdiklerini belirten Koray Malhan “Bu uluslararası işbirliği sayesinde Türkiye’yi öncü ve farklılıklar öneren bir çizgi ile yurtdışında temsil etme fırsatı bulduğumuz için çok heyecanlıyız” dedi.

Ünlü tasarımcı Jean-Michel Wilmotte, Türkiye’de yaratıcılık odaklı yaşam alanları üzerine düşünen ve üretim yapan Koleksiyon için modüler ofis masalarından aydınlatmaya, mekan içinde mekan yaratan bölücü panel sistemlerinden dinlenme ünitelerine kadar pek çok ürünü barındıran Anatole serisini tasarladı.

Le Monde’a taşınan işbirliği

1944 yılından beri yayın hayatına devam eden ve Fransa’nın en büyük gazetesi Le Monde da işbirliğini sayfalarına taşıdı. Tasarımcı Wilmotte, Anatole’da ofis hayatını yorumladı” başlıklı haberde, Türk markası Koleksiyon için tasarlanan bu projede koltukları, ofisleri, paravanları yeniden kurgulayan Fransız tasarımcı Wilmotte’un ünlü ressam Piet Mondrian’ın motiflerinden ilham aldığından da bahsedildi.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları