Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Koleksiyon'dan Özgün Bir Çalışma Ünitesi: Boccaporto

mimarizm.com / 12 Ocak 2017
“Self-Organised Workplace / Kendini Kurgulayan Çalışma Alanı” teması altında sunulan Koleksiyon’un yeni tasarımlarından Boccaporto, ortak alanlar ve açık ofislerde çalışmaya yeni bir yorum getiriyor. İki farklı modeli bulunan ürün, hem bireysel hem kolektif çalışmalara izin veriyor. 

Çalışma kültürünün zaman içinde alternatif mekânlara taşınarak yeni alışkanlıklar kazanmasıyla çalışma alanları ve ortak alanlardaki kullanıcı ihtiyaçları da bu doğrultuda değişiyor. Koleksiyon yeni teması “Self-Organised Workplace / Kendini Kurgulayan Çalışma Alanı” ile kültür ve kimliği yeni bir ışıkta okuyor, çalışma alanları ve ortak alanlar için geliştirdiği yeni tasarımlarında içinde yaşadığımız çağın dilini anlamaya yönelik yaklaşımlardan yola çıkıyor. Bu amaçla geliştirilen yeni ofis tasarımları Türkiye ve dünyadan çok sayıda önemli tasarımcının imzasını taşıyor. 

Koleskiyon Orgatec 2016Koleskiyon'un Orgatec 2016'daki standı

Ortak alanlarda özel köşeler yaratmak için...

İtalyan tasarım stüdyosu Metrica tasarımı Boccaporto, çevre ile iletişimi ideal düzeye taşıyarak hem bireysel hem kolektif çalışmalar için ideal ortamı kullanıcısına sunuyor. Boccaporto aynı zamanda iç bölümünde kullanılan LED aydınlatma, enerji ve güç donanımı sayesinde havaalanı ve kütüphane gibi kalabalık mekânlarda özel bir çalışma ortamı sunuyor. 

Mekân içinde mekân yaratarak ortak çalışma alanlarında ihtiyaç duyulan bireysel konsantrasyonun güçlendirilmesini sağlayan Boccaporto, 2-3 kişiyi ağırlayabilen modeli ile de bireysel kullanımların yanı sıra ekip çalışmaları için gereken izole ortamın yaratılmasına izin veriyor. 

Boccaporto

AIT 2016’dan İnovasyon Ödülü 

Boccaporto’nun dış yüzeyi ses geçirmeyen özel bir tasarıma sahip. İç bölümündeki derinlik ise bu yapıyı destekleyerek sesin taşınmasını engelliyor. Farklı renk alternatiflerine sahip dış kaplama ile iç kabuk, ön yüzeyde minimal bir kenar detayı oluşturarak birleşiyor. 

Boccaporto

Boccaporto, alt tabanının arkasında kendini geri sarabilen gizli priz ünitesi sayesinde iç bölümde LED aydınlatma olanağı sunuyor. Tasarım aynı zamanda 2 adet USB girişi içeriyor. Tasarımı ve teknolojik donanımıyla öne çıkan Boccaporto, Architektur + Textil Objekt (AIT) 2016 fuarında "İnovasyon Ödülü"ne değer görüldü. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları