Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Eskimeyen Tuğla, Yaşayan Mimari Diploma Projeleri Yarışması Sonuçlandı

mimarizm.com / 26 Eylül 2018
Anadolu’da derin geçmişi olan toprak yapı malzemesinin günümüzde mimarlar tarafından daha iyi tanınması amacıyla düzenlenen Eskimeyen Tuğla, Yaşayan Mimari Diploma Projeleri Yarışması'nın sonuçları açıklandı.

Gerek sürdürülebilirlik kavramı gerekse malzemenin kültürel geçmişi düşünüldüğünde toprak ve kil malzemenin mimarlık öğrencileri tarafından güncel kullanımları bakımından desteklenmesi, bilgi birikimlerinin arttırılması ve teşvik edilmesi amacıyla Işıklar Yapı Ürünleri tarafından düzenlenen Eskimeyen Tuğla, Yaşayan Mimari Diploma Projeleri Yarışması sonuçlandı. 

Yarışmaya katılan Mimarlık, İç Mimarlık ve Peyzaj Mimarlığı öğrencilerinin projelerini değerlendiren jüri, başvurular arasından iki projeye eşdeğer ödül verilmesine oy birliği ile karar verdi. Jüride bu yıl Prof. Dr. Mustafa Özgünler (MSGSÜ, Mimar), Doç. Dr. Seden Özgünler (İTÜ, Mimar), Doç. Dr. Umut Tuğlu (Doğuş Üniversitesi, İç Mimar), Dr. Öğr. Gör. Ümit Arpacıoğlu (MSGSÜ, Mimar), Dr. Öğr. Gör.  Gökhan Koçyiğit (MSGSÜ, Mimar), Dr. Öğr. Gör. Şebnem Ertaş (KTÜ, İç Mimar), Dr. Öğr. Gör. Serhat Anıtkar (İZÜ, Mimar), Dr. Öğr. Gör. Gülçin Kahraman (İZÜ, Mimar) ve Özgür Uzeltürk (Işıklar Yapı Ürünleri Genel Müdürü, İnşaat Müh.) görev aldı.

Diploma projelerinde toprak malzeme kullanımı ile eşdeğer ödül alan öğrenciler şöyle:

Hakan Akbulut (MEF Üniversitesi)

*

Müjgan Algan (İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi)


Işıklar Yapı Ürünleri'nin kurumsallaştırarak devam ettireceği yarışmanın ödül töreni önümüzdeki günlerde duyurulacak.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları