Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Delphi LUX Sinema

Deniz Tekten, Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencisi / 22 Ocak 2020
İç tasarımı Batek Architekten + Ester Bruzkus Architekten'e ait Berlin'de bulunan Delphi LUX sinemanın 7 salonundan her biri farklı renge sahip.

Fotoğraflar: Marcus Wend

Eylül 2017’de Berlin’in West semtinde, Yorck Gruppe tarafından açılan Delphi LUX sinema, 7 perdeden ve 600 oturma alanından oluşuyor. Sinema salonları ve bunları birbirine bağlayan ortak kullanım alanları Bruzkus Batek tarafından tasarlanmış.

Sayılı birkaç sanat ve kültür kurumu arasında yer alan sinemanın tasarımında salonlar, büyük bir galeride sergide olma hissini veriyor. Her bir salon iç mekanla renkli diyalog içinde, açıkça belirlenmiş sınırlarla, kendi bağımsız dünyasına sahip.

Salonlardan biri, pembe tonlarında el boyaması ahşap döşeme bir dış cepheye sahipken, diğeri giriş alanına bakan çam dış cephe kaplaması ile birlikte bir sahne arkasını çağrıştırıyor.

Koyu "tiyatro kırmızısı" salonda kullanılan aydınlatma şeritleri ve içi tamamen siyah olan salonda, odanın sınırlarını yok eden lineer aydınlatma şeritleri dikkat çekici bir görüntü oluşturuyor. Işıklar, kullanılan RGB-LED teknolojisi sayesinde istenen herhangi bir renkte olabiliyor.

Aydınlatma şeritleri, iki fuaye ve ortak kullanım alanına da taşınmış. Sinemanın ana tezgahının etrafında bulunan paneller mekana ince ve zarif bir dokunuş katmış. Ayrıca bekleyen müşteriler için yüzeyi gül rengiyle kaplanmış organik formda bir oturma alanı bulunuyor.

Haber arcdaily'den çevrilerek derlenmiştir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları