Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Baksı Müzesi Çocuklarının Eserleri 29. Artist İstanbul Sanat Fuarı’nda Sergileniyor

mimarizm.com / 05 Kasım 2019
Baksı Müzesi’nin yeni bir gelecek inşa etmek amacıyla düzenlediği, “Öğrenci Şenliği” kapsamında seçilen çalışmalar bu sene 10 Kasım’a kadar TÜYAP’ta gerçekleşecek Sanat Fuarı’nda sergilenecek.

Yedi yıldır üst üste düzenlediği Öğrenci Şenliği ile çocuklara sanat sevgisini küçük yaşlarda aşılamaya devam eden Baksı Müzesi, bu seneki Öğrenci Şenliği kapsamında seçilen çalışmaları 10 Kasım’a kadar TÜYAP'ta gerçekleşecek 29. Artist İstanbul Sanat Fuarı’nda, 8 numaralı salon 815 numaralı stantta sanatseverlerle buluşturacak.

Çocukların çabasını yalnızca manevi olarak değil, maddi olarak da desteklediklerinin altını çizen ve bu sene 100 öğrenciye bir yıllık eğitim bursu verdiklerini belirten Baksı Müzesi Kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, Öğrenci Şenliği ile ilgili olarak şunları söyledi: “Öğrenci sanat şenliği sergisi bir önermedir, bir gelecek arayışıdır ve müdahale edilmemiş öğrencinin yaratıcı enerjisini yansıtmaktadır. Sergide çeşitli teknikler ve üç boyutlu işlerin yer alışı, öğrencilerin malzeme dağarcıklarının ne kadar geniş ve sınırsız olduğunu profesyonel bir ortamda izleyici ile paylaşmaktadır. Bu sergi, yetenek eğitimi konusunda farklı tartışmaların gündeme geldiği şu günlerde, eğitim sistemimiz ve sivil toplumun yapabilirliği açısından kayda değer veriler sunma görevi de üstlenmektedir. Çocuklarımızın birbirinden yaratıcı eserlerinin farklı vizyonlara ufuk açılmasına vesile olacağına yürekten inanıyorum.

Bayburt, Trabzon ve Erzurum illerini kapsayan bu anlamlı sergimizde emeği geçen Aydın Doğan Vakfı, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Trabzon Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarından dolayı teşekkür ederim.”


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları