Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Arolat ve Tabanlıoğlu ‘Uluslararası Mimarlık Akademisi’ne Üye Oldu

mimarizm.com / 16 Temmuz 2018
Emre Arolat ve Murat Tabanlıoğlu, dünyanın en seçkin 100 mimarının üye olduğu ‘International Academy of Architecture' (Uluslararası Mimarlık Akademisi)’ne kabul edildi.

Birleşmiş Milletler, UNESCO ve Uluslararası Mimarlar Birliği - UIA denetiminde 35 yıl önce, zamanın UIA Başkanı Prof. Georgi Stoilov tarafından kurulan ve bünyesinde dünyanın en iyi 100 mimarını ve şehir plancısını barındıran International Academy of Architecture - IAA (Uluslararası Mimarlık Akademisi), Türkiye'den ilk olarak 2000 yılında mimar ve kentbilimci Ahmet Vefik Alp’ i üyeliğe kabul etmişti.

Geçtiğimiz mayıs ayında gerçekleşen Genel Kurul'da akademiye kabul edilerek ‘Büyük Usta’ madalya ve mazbatalarını alan Emre Arolat ve Murat Tabanlıoğlu ile birlikte, uluslararası akademide Türkiye'yi temsil eden mimar sayısı 3'e çıktı.

Bu yıl ayrıca, akademinin kurucusu olarak uzun yıllar başkanlık görevini yürüten Prof. Stoilov da görevini, İtalyan mimar Prof. Amadeo Schiattarella'ya devrederek Onursal Başkan oldu.

Başkana bağlı bir konsey tarafından yönetilen akademi, bünyesine 150 profesör atayabiliyor. Türkiye dahil 40 ülkenin temsil edildiği akademinin Tokyo, Arizona, Roma, İstanbul, Zürih ve Şangay'da temsilcilikleri bulunuyor. İstanbul temsilciliğini ise Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp yürütüyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları