Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Ankara Ofis Kulesi’ne “En İyi Yüksek Yapı” Ödülü

mimarizm.com / 23 Eylül 2018
Boston merkezli Anmahian Winton Architects’in tasarladığı, rggA Mimarlık’ın yerel danışmanlığını yaptığı Ankara Ofis Kulesi, Chicago Athenaeum tarafından düzenlenen 2018 Uluslararası Mimarlık Ödülleri’nin “En İyi Yüksek Yapı” kategorisinde ödül almaya hak kazanan 100 projeden biri oldu.

fotoğraflar: Florian Holzherr

Chicago Athenaeum: Mimarlık ve Tasarım Müzesi ve Avrupa Sanat Tasarım ve Kentsel Çalışmalar Merkezi tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası Mimarlık Ödülleri, dünyanın dört bir yanındaki mimarlık ofislerinin “Yılın En İyi Binası” unvanı için yarıştığı en köklü mimarlık ödülü programları arasında yer alıyor.

2018 yılında bine yakın rekor katılımın sağlandığı yarışmada, jüri, kısa listeye kalan 380 proje arasından, 24 kategoride dünyanın en iyi 100 yapısını seçti. Kazanan projeler, yüksek yapılardan kültür merkezlerine, okul ve kampüs yapılarından stadyumlara, restorasyon projelerinden toplu konutlara, dini yapılardan kentsel planlama projelerine kadar 24 farklı kategoride geniş bir yelpazeyi içeriyor.

Ankara Ofis Kulesi dünyanın en iyileri arasında

Boston merkezli Anmahian Winton Architects’in tasarladığı, rggA Mimarlık’ın yerel danışmanlığını yaptığı Ankara Ofis Kulesi, ödül programının “En İyi Yüksek Yapı” kategorisinde, dünyanın 31 farklı ülkesinden ödül almaya hak kazanan 100 projeden biri oldu. Projenin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ödül sahipleri İstanbul'da belirlendi

Her yıl farklı bir ülkenin önde gelen mimarları, akademisyenleri ve eleştirmenlerinden oluşan jürinin değerlendirdiği Uluslararası Mimarlık Ödülleri’nin 12. versiyonu İstanbul’da gerçekleştirdi. 2018 jürisinde Melike Yetim (DS Architecture), Serkan Çakıt (Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri), Elif Simge Fettahoğlu (Tabanlıoğlu Architects), M. Yiğit Ersü (RMJM Architects & Urban Planners), Zeynep Tümertekin (Mimarlar Arch) ve Alper Aytaç (Aytaç Architects) yer aldı.

Ödüller, 28 Eylül 2018 tarihinde Atina’daki Akropolis'in önünde gerçekleşecek tören ve "The City and The World" sergisi açılışı ile sahiplerine sunulacak. Ekim boyunca ziyaret edilebilecek olan serginin 2019'da Avrupa'nın farklı ülkelerinde açılması planlanıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları