Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Ai Weiwei Sergisi 15 Nisan’a Uzatıldı

mimarizm.com / 09 Mart 2018
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin ev sahipliği yaptığı “Ai Weiwei Porselene Dair” sergisi yoğun talep üzerine ikinci kez uzatıldı. Daha önce 11 Mart’a kadar uzatılan sergi, 15 Nisan’a kadar SSM’de sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin (SSM), Akbank’ın desteğiyle ziyarete açtığı, çağdaş sanatın en etkin figürlerinden Ai Weiwei’in Türkiye’deki ilk kişisel sergisi “Ai Weiwei Porselene Dair” yoğun ilgi üzerine ikinci kez uzatıldı.

Ai Weiwei’in de katılımıyla 12 Eylül’de kapılarını açan “Ai Weiwei Porselene Dair”, sanatçının şimdiye kadar gerçekleştirilen en kapsamlı sergisi. Sakıp Sabancı Müzesi, büyük ilgi gören bu sergiyi özellikle İstanbul dışında yaşayan ve henüz ziyarete gelemeyenlerin yoğun talebi üzerine 15 Nisan’a kadar sanatseverlerle buluşturmaya devam edecek. Böylece, uluslararası basında da büyük bir övgüyle bahsedilen sergiyi görmek isteyen ziyaretçiler için fırsat sağlanacak.

Ai Weiwei’in porselen çalışmalarına odaklanan serginin anlatısı, sanatçının hem hayat hikâyesinin hem de onun el sanatları geleneğine ve sanat tarihine yaklaşımının izlerini taşıyor. Sergide, Ai Weiwei’in porselen yolculuğunun her aşaması, onun 1977 tarihli ilk porselen çalışmasından, İstanbul için özel olarak ürettiği yeni işlerine kadar gelen bir süreçten seçilmiş ikonik çalışmalarla temsil ediliyor. Günümüz dünyasıyla ilgili mesajlarını Çin el sanatları aracılığıyla aktaran sanatçının “Ai Weiwei Porselene Dair” sergisi kapsamında yer alan 100’den fazla eseri arasında porselenlerinin yanı sıra video, duvar kâğıdı ve fotoğrafları da bulunuyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları