A! Ne Hoş Tasarımı Kış Köşesi

mimarizm.com / 05 Ocak 2017
Ayşe Selin Gürel ve Yasemin Hacıkura ortaklığında kurulan "A! Ne Hoş", günlük malzemeleri kullanarak mekanlara ve etkinliklere özel yerleştirmeler/tasarımlar üretiyor. İki mimar son olarak, Kale Fulya Mağazası için Çanakkale Seramik'in eski kataloglarından bir kış köşesi tasarladı.

Tasarımı ve uygulaması A! Ne Hoş ekibine ait olan Kale Fulya Mağazası kış köşesinde 565 adet katalog sayfası kullanıldı. Bu sayede eski yıllara ait kullanılmayan katalog sayfaları yeniden işlevlendirerek hem yılbaşı/kış temalı bir yerleştirme oluşturuldu, hem de mağazaya gelen ziyaretçilerin 'Upcycling' (İleri Dönüşüm) konusuna dikkatleri çekildi.

Kale Fulya, kış köşesi

İleri Dönüşüm; kullanım sürecinin sonuna geldiği için atılacak durumda olan eşyaların geri dönüşüm yerine esas amaçlarından farklı bir şekilde yeniden düzenlenip, çevreye zarar vermeden değer kazandırılarak tekrar işlevlendirilmesi şeklinde tanımlanıyor.

Ayşe Selin Gürel ve Yasemin Hacıkura, bu projenin günümüzde küçük bir topluluğun farkında olduğu ileri dönüşüm konusuna dikkat çekmek ve ilham kaynağı olmak için kendilerine fırsat tanıdığını belirterek, "Gelecek dönemlerde de geri dönüşüm/ileri dönüşüm konusuyla ilgili hem Kale'yle hem de farklı firmalarla çalışmalarımızı sürdürmeyi amaçlıyoruz." diyor.

A! Ne Hoş, Kale Fulya

A! Ne Hoş'un çalışmalarına Instagram adreslerinden göz atabilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :