Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

“Bahçenizin Ustası Olun” Kitabı YEM Yayın’dan Çıktı

mimarizm.com / 04 Aralık 2008
YEM Yayın tarafından yayımlanan Bahçenizin Ustası Olun kitabında yer alan adım adım uygulama teknikleri, yapım detay çizimleri, proje tasarım ve planlama bilgileri eşliğinde evinizin bahçesini planlayıp, tasarlayıp, uygulayabilirsiniz. Kendi elinizle biçimlendirdiğiniz bahçenizde günün stresini üzerinizden atabilir, eğlenceli toplantılar, keyifli aile yemekleri düzenleyebilir, kişisel bir hobinizi geliştirebilirsiniz. Bu konuda size rehber olacak Bahçenizin Ustası Olun, yeni başlayanların da uygulayabileceği 150 örnek projeyle birlikte evlerin dışında rahatlıkla uygulanabilecek bütün bilgileri içeriyor.

Kitap, 'planlama', 'temel teknikler', 'patikalar ve teraslar', 'çitler ve duvarlar', 'bahçe kapıları', 'ahşap teraslar', 'verandalar', 'kulübeler ve barakalar' ile 'aksesuarlar' başlıklarından oluşuyor. Bu konulara, tüm detaylarıyla sunulmuş 150'den fazla tamamlanmış proje eşlik ediyor. Projelerden bazıları evlerin değerini yükseltecek estetik öneriler sunarken, bazıları ise dış mekândaki farklı alanları daha da işlevsel kılıyor. Kitapta yer alan tüm projeler, bahçelerin, daha yaşanılabilir ve keyif alınabilir mekânlar olabilmesine adanmış.

Çardaktan yaya yoluna 150 örnek proje…

Projeler arasında, kaldırım taşından fıskiye havuzu gibi, bahçenin herhangi bir köşesine mükemmel bir vurgulama yapan detaylar; bahçe ocağı gibi, hoş vakit geçirip eğlenirken güvenle yemek pişirebileceğiniz işlevsel fikirler; sedir ve bakır çitler gibi, eşsiz bir kombinasyon sağlayabileceğiniz tasarımlar bulunuyor. Bunların yanısıra 'Viktoryen Kameriye' gibi, avlunuzda aileniz ve arkadaşlarınızla bir araya gelmek için seçkin bir sığınak yaratabileceğiniz alanlar, kapalı veranda gibi, bütün ev ve bahçeler için etkileyici bir mekân yaratabileceğiniz çeşitli öneriler bulunuyor.

Bahçenizin Ustası Olun kitabı ve diğer YEM Yayınları'na tüm seçkin kitabevleri ile birlikte YEM Kitabevi'nin Fulya ve Beşiktaş şubelerinden ve www.yemkitabevi.com  adresinden ulaşabilirsiniz.

Bahçenizin Ustası Olun

YEM Yayın
Çeviren: Meltem Erdem, Bilge Ar
Renkli 504 sayfa, kuşe baskı
Karton kapak, 22,9 x 22,9 cm


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları