YKKSY'den Ocak Ayı Etkinlikleri

mimarizm.com / 16 Ocak 2019
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın (YKKSY) bu haftaki etkinlik programı kapsamında 16 Ocak Çarşamba günü “Bilim Akademisi Konferansı” ve 17 Ocak 2019 Perşembe günü ise “Geleneksel Sanatlar Konuşmaları” var.

Bilim Akademisi Konferansı’nın 16 Ocak Çarşamba günü saat 18:30’da Loca’da düzenlediği konferansta Alt Etik / Üst Etik konuşulacak. Toplantıda Prof. Dr. Hasan Yazıcı, toplumda göz ardı edilen üst etik sorunlarına gereken önem verildiğinde alt etik sorunlarının nasıl daha kolay çözümlenebildiği üzerinde duracak. Alt etik; herkesin doğrusunu bildiği ve yapmaktan kaçındığı, önemli bir bölümünün de yasal suç oluşturduğu davranışların yanlışlığını vurgular. Çocuk istismarı veya onay alınmadan yapılan ilaç deneyleri böyle davranışlar arasında sayılmaktadır. Üst etik ise neyin doğru, neyin yanlış olduğu konusunda toplumsal düzlemde görüş birliğine varılamamış durumları ifade etmektedir. Örneğin gereksiz tıp hizmetleri veya yerel etik normlarını evrensel etik normlarının üzerinde tutmayı üst etik sorunları kapsamına alabiliriz.

Geleneksel Sanatlar Derneği ve Yapı Kredi Kültür Sanat işbirliğiyle gerçekleştirilen Geleneksel Sanatlar Konuşmaları’nda bu ay “Geleneksel Sanatlarda Yenilik” konusu ele alınacak. Yazar Beşir Ayvazoğlu’nun moderatörlüğünü üstleneceği programda hem klasik hem modern tarzdaki çalışmalarıyla tanınan hat sanatçısı Doç. Dr. Savaş Çevik ve Bağımsız Sanat Vakfı Başkanı Hülya Yazıcı konuşmacı olarak yer alacak. 17 Ocak Perşembe günü Loca’da düzenlenecek olan etkinlik saat 18:30’da. 

 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :