Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesi Konuşmaları

mimarizm.com / 26 Mart 2018
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık (YKKSY), 54. Kütüphane Haftası kapsamında “Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesi Konuşmaları” düzenliyor.

Türkiye’de 1964 yılından beri kutlanan Kütüphane Haftası'nın bu yılki teması "Kültürel Değişim ve Kütüphaneler” olarak belirlendi.

Hafta dolayısıyla Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesi’nin düzenlediği etkinliklerin ilkinde Türkiye’nin en önemli tarihçilerinden, Prof. Dr. İlber Ortaylı bir söyleşi geçekleştirecek.

İlber Ortaylı

Kütüphaneleri “beşeriyetin hafızası” olarak tanımlayan Ortaylı, 27 Mart Salı günü 18:30’da Loca’da düzenlenen “Beşeriyetin Hafızası Kütüphaneler” başlıklı etkinlikte, kendi kütüphane deneyimlerini dinleyicilerle paylaşacak, tarihten bugüne kütüphanelerin işlev ve işleyiş biçimi bakımından geçirdiği dönüşümleri anlatacak.

Araştırma Kütüphaneleri

Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesi tarafından düzenlenen söyleşilerin ikincisinde, bu yılın teması olan "Kültürel Değişim ve Kütüphaneler” bağlamında araştırma kütüphaneleri ele alınacak.

28 Mart Çarşamba günü 18:30’da Loca’da gerçekleştirilecek olan “Kültürün Pusulası: Araştırma Kütüphaneleri” başlıklı söyleşide akademisyen Tûba Çavdar Karatepe, araştırmacı Sabri M. Koz ve editör/yazar Murat Yalçın farklı kesimlerden kullanıcıların araştırma kütüphanelerinden beklentileri ve sorunları gibi konular konuşacak.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
27.03.2018
BİTİŞ
28.03.2018
YER
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, Beyoğlu
İLETİŞİM

A: İstiklal Cad. No:161 Beyoğlu, İstanbul
T: (212) 252 47 00