Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

VBenzeri Tasarım Maratonu 20-21 Aralık'ta YEM'de!

mimarizm.com / 10 Aralık 2014
VBenzeri Tasarım Maratonu

VitrA'nın katkılarıyla hayata geçirilecek "VBenzeri Tasarım Maratonu", 20-21 Aralık 2014 tarihlerinde Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Maratona katılım başvurusunda bulunmak için son gün, 17 Aralık Çarşamba.2. İstanbul Tasarım Bienali'nin yan etkinliği olarak gerçekleştirilecek Tasarım Maratonu'nun bu seneki teması, bugünün ve yakın geleceğin üç potansiyel felaketi olacak. "Karadeniz'in Anoksik Karakterinin Yaratacağı Zehirlenme", "Hortum ve Şiddetli Fırtınalar" ve "Deniz Seviyesinin Yükselmesi" başlıklı üç potansiyel felakete odaklanılacak maratonda, İstanbul'un önemli kıyı alanlarından Karaköy referans alınacak.

Tasarım ve mimarlık öğrencileri, 24 saat aralıksız olarak, aynı mekânda, aynı konu üzerinde gruplar halinde fikir üretecek, tasarlayacak ve proje hazırlayacak. Maratonda ortaya çıkacak ürünler, bir jüri tarafından değerlendirilecek.

Seçilen temayla; felaket anında ve sonrasında yapılacak hazırlıkların, yeni teknolojik, tasarımsal ve yapısal fikirlerin geliştirilmesi için pozitif bir sebep olarak kabul edilebileceğini göstermek amaçlanıyor.

17 Aralık Çarşamba günü saat 18:00'e kadar www.vbenzeri.com üzerinden gerçekleştirilecek başvuruların en az 2 kişilik gruplar halinde yapılması, her grupta en az 1 mimarlık fakültesi öğrencisi ya da mezununun bulunması şartı aranıyor.

Tasarım Maratonu'nun bitiminde sunulacak projelerin, farklı alanlardan uzmanlarla değerlendirilmesi planlanıyor. Temayı en iyi tartışmaya açan projelerin ise bir kolokyumda, dijital ortamda ve fiziksel mekânda herkesin görüşüne açılması hedefleniyor.


Ayrıntılı bilgi için
tıklayınız.
 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
20.12.2014 12:00
BİTİŞ
21.12.2014 12:00
YER
Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Fulya
DÜZENLEYEN
Nobon ve Cloud Creative Network tarafından, VitrA'nın katkılarıyla
İLETİŞİM
A: Yeşilçimen Sokak, No: 12/430 (Polat Kulesi yanı), Fulya, İstanbul T: (212) 266 70 70