Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Türkiye Tasarım Haftası | Design Week Turkey 2017

mimarizm.com / 11 Ekim 2017
Tasarım ile tüm endüstrileri buluşturmak amacıyla yola çıkan Türkiye Tasarım Haftası, ikinci yılında “Tasarımın Potansiyeli” temasını  gündeme taşıyor. Etkinlik, 8-12 Kasım tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda izlenebilir.

Tasarımın gücü konusunda farkındalık sağlamak, tasarım kültürü oluşturmak, Türk tasarımcıları dünyaya tanıtmak ve rekabetçi üstünlük sağlayarak gerek ekonomimize gerekse medeniyetimize sağlanabilecek katkının potansiyelini vurgulamak üzere önemli bir platform olan Türkiye Tasarım Haftası | Design Week Turkey, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 8-12 Kasım 2017 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenleniyor.

Endüstriyel tasarım, moda, görsel iletişim tasarımı, mimarlık gibi birçok alanda dünyaca ünlü isimlerin panel ve konferanslarının yanı sıra tasarımcıların, yerli ve yabancı tasarım ofislerinin, sanatçıların, üniversitelerin, tasarım okullarının, tasarım platformlarının sergileri ve Türkiye Tasarım Haftası’na özel enstalasyonları etkinlikte yer alacak. Ayrıca, ihracatçı birliklerinin farklı konu başlıklarında gerçekleştirdikleri tasarım yarışmalarının finalistlerine ait ürün ve projeler de sergilenecek. 

Etkinlik, dünyanın saygın tasarım yarışmalarında ödül kazanan tasarım merkezleri ve tasarım ofislerinin ulusal/uluslararası projeleri ve konuk ülke Finlandiya’nın ünlü tasarımcılarının ve markalarının katıldığı "Finlandiya Günü" özel içeriğiyle zenginleşecek.

Design Turkey Ödülleri, Türkiye Tasarım Haftası'nda açıklanacak

Türkiye’nin tasarımla markalaşmasına katkı sağlamak amacıyla, TURQUALITY® Programı dahilinde T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun (ETMK) işbirliğiyle bu yıl 6.’sı düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri'nin kazananları da Türkiye Tasarım Haftası'nda açıklanacak. 

Jürisinde, Suzuki Otomobil eski genel müdürü ve tasarımcısı Prof. Moriyoshi Hattori, Senior-touch Ltd. ve design4all CEO'su, Technion Israel Institute of Technology öğretim üyesi Prof. Ron A. Nobarro, Kenya Tasarım Derneği ve Afrika Tasarımcılar Ağı kurucularından Dr. Lilac Osanjo, International Network for Bamboo and Rattan (INBAR) Global Pazarlama Girişimi'nin eski yöneticisi Rebecca Reubens, Barski Design kurucusu Olaf Barski ve Wonder Lab kurucusu TJ Kim gibi tasarım dünyasına yön veren isimlerin yer aldığı Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, 8 Kasım’da sahiplerini bulacak. Finale kalan tüm ürünler, Design Turkey için ayrılan özel alanda sergilenecek.

Design Turkey ödüllü tasarımlar, ticari başarı getiriyor
 
2016 yılında "Üstün Tasarım Ödülü" kazanan Karaca'nın Everest çatal-kasık takımı, Nude'un Malt sürahi ve bardağı, Beko'nun SBS Cosmos Flush Handle buzdolabı, "İyi Tasarım Ödülü" kazanan Arçelik'in Fourever 4 kapılı buzdolabı iF Design Award 2017'de ödüle layık görülürken; Nude'un Malt'ı ve "İyi Tasarım Ödülü" sahibi Beko'nun USA OvenGerman Design Award 2017'de ödül aldı. 

Türkiye Tasarım Haftası 2017 hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
8.11.2017 00:00:
BİTİŞ
12.11.2017
YER
Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, İstanbul
DÜZENLEYEN

T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliğinde