“Sanattan Aktivizme: Ai Weiwei’in Sanatı”

mimarizm.com / 19 Şubat 2018
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, “Ai Weiwei Porselene Dair” sergisi kapsamında 24 Şubat'ta “Sanattan Aktivizme: Ai Weiwei’in Sanatı” başlıklı bir konferans düzenleyecek.

Prof. Dr. Ali Akay’ın konuşmacı olarak katılacağı “Sanattan Aktivizme: Ai Weiwei’in Sanatı” başlıklı konferansta, sanatçının, sahicilik ve değer sistemlerinin dönüşümü meselelerine eğilen üretimi ve aktivizmi mercek altına alınacak. 

Muhalif bir şair babanın mirasını taşıyan Çinli sanatçı Ai Weiwei, mimariden seramiğe uzanan üretim yelpazesinde sanat kavramını genişletmekle beraber, günümüzün en yaratıcı eylem gücünü pop art ve hazır nesne çalışmalarıyla bağdaştıran, kültürel bir figür olarak konumlanıyor.

Ai Weiwei Porselene Dair

Ali Akay’ın, çalışmalarında izleyiciye yeni yorum olanağı sağlayan sanatçıyı bu bağlamda değerlendireceği konferans, 24 Şubat Cumartesi 14.00’te gerçekleştirilecek.

Etkinlik, müze ziyaretçilerine ücretsizdir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

* * *

Ali Okay

Ali Akay kimdir?

Küratör, yazar ve eleştirmen Prof. Dr. Ali Akay, 1979'da Paris VII Üniversitesi'nden mezun oldu, 1986'da aynı bölümden sosyoloji doktorasını aldı. 28 yıldır Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü'nde ders veren Akay, 2004'ten beri burada Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

BAŞLANGIÇ
24.02.2018
YER
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM)
İLETİŞİM

T: (212) 277 22 00