Sanat Kitabı ve Fanzin Tutkunları Viyana’da Buluşuyor

mimarizm.com / 21 Mayıs 2019
2016 yılında fanzin festivali olarak İstanbul Kadıköy’de başlayan Fanzineist; Fanzineist Vienna Sanat Kitabı ve Fanzin Fuarı 24 - 26 Mayıs 2019 tarihleri arasında Viyana’da.

Fanzineist Vienna Poster: Rafa Industrias Doc

İstanbul Kadıköy’de başlayan Fanzineist; Fanzineist Vienna Sanat Kitabı ve Fanzin Fuarı, daha geniş bir kitleye ulaşmak amacıyla bundan sonra Avusturya, Viyana’da yoluna devam ediyor. Üç gün boyunca devam edecek fuarda; 17 ülkeden 45'in üzerinde katılımcı, sergi standlarında yayınlarını tanıtırken, 110’un üzerinde bağımsız yayıncının gönderdiği sanat kitabı ve fanzinler de sergi alanında sergilenecek.

Bağımsız yayıncıları ve sanatçıları bir araya getiren Fuar, fanzin ve sanat kitabı yapımının erişilebilirliğini ve de kendine özgü altkültürünü atölye çalışmaları, etkinlikler, konserler, video gösterimleri ve de sanatçı konuşmaları yoluyla göstermeyi amaçlıyor. Fuar; sanatçıların, yayıncıların ve yaratıcı sektörden gelen diğer kişilerin hikayelerini, deneyimlerini ve de sanat kitabı ve fanzin’e olan tutkularını paylaşabilmeleri için ortak bir alan açmayı hedefliyor.

Fanzineist Vienna Art Book&Zine Fair, Viyana merkezli bir kültür ve sanat derneği olan Fabrikraum Kultur ve Kunstverein tarafından desteklenen, kar amacı gütmeyen bir sanat kitabı ve fanzin fuarıdır.

Açılış saatleri: 24 Mayıs: 14:00 - 00:00 / 25 Mayıs: 12:00 - 21:00 / 26 Mayıs: 12:00 - 19:00

Direktörler: Deniz Güvensoy & Deniz Beşer

Destekleyiciler: Bundeskanzleramt Österreich, Kulturabteilung der Stadt Wien (MA 7), Österreichische Hoch schüler_innenschaft, Nordbahnhalle, Technische Universität Wien, HochschülerInnenschaft an der Universität für angewandte Kunst, Klima Energie Fonds

Fotoğraflar: Fanzineist Istanbul 2016-2017, Photograph by Kubilay Karslı, Deniz Beşer

www.fabrikraum.org


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

DÜZENLEYEN

Fanzineist, Fabrikraum Kultur ve Kunstverein desteğiyle

İLETİŞİM

A. Nordbahnhalle-Wien, Österreich Leystraße 157, 1020 Wien

W.  https://fanzineist.com/