Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

PKN İstanbul Vol 16: "Bir Karakter Yaratmak"

mimarizm.com / 07 Ocak 2013
PKN İstanbul Vol 16: "Bir Karakter Yaratmak"

PechaKucha Night Vol. 16 etkinliği, 31 Ocak 2013 Perşembe gecesi yine Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)'de gerçekleşecek.

Etkinliği düzenleyen 34SOLO, yeni yılın ilk PKN İstanbul etkinliğini geçen yıllarda olduğu gibi tüm yaratıcı endüstrilerin aynı sahneyi paylaşabileceği "Bir Karakter Yaratmak" teması ile açıyor.

Vol. 16'nın açılışını El Turco Digital'den tasarımcı Tunç Topçuoğlu sanal bir pop star olan "Kurak But" ile yapacak. Ardından yönetmen Emre Koyuncuoğlu bu sezon İstanbul Şehir Tiyatroları'nda sahneye koyduğu Hedda Gabbler'in karmaşık ruhunu bizler için çözümleyecek.

Dijital oyunlarda kendini yeniden yaratanların başından neler geçiyor? TekJeton'un kurucusu Burak Aydoğan'ın "World of Warcraft"taki karakterinden dinleyeceğiz.

Senaryoda yazılan karakterleri filmde ete kemiğe büründürenler yönetmenler. İlgi çekici öyküsü ile "Rüzgar" filminin yönetmeni Aylin Ünsal sinemada karakteri gerçek kılmak adına neler yapılabildiğinden örnekler verecek. 

"Benden karakter olur mu?" sorusunun cevabını, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü'nden Yard. Doç. Dr. Barış Atiker'den alacağız.

Peki ya ekrandaki karakterler, markaların reklam yüzleri? Can Yücel Metin, "Atarlı Taylan"ı ekranlardan PechaKucha Night İstanbul sahnesine indirecek. Sonrasında sahneyi tasarımcı Elif Ece Er alarak bir moda tasarımcısının hayalindeki karakteri koleksiyonunda nasıl gerçeğe dönüştürdüğünü anlatacak. Bazı karakterler yokken bile var olacak kadar güçlüler, nasıl mı? Bunu, bize fotoğrafçı Dilan Bozyel kareleri ile kendi kahramanı üzerinden tanımlayacak. Hikaye, roman, edebiyat... Karakterimiz üzerinden akıl yürütmenin yollarını ise yazar Mehtap Akdeniz'den dinleyeceğiz.

Aziz Kocanaoğulları ise animasyon tasarımlarını, insan davranışları üzerinden karakterize ederek nasıl yarattıklarını gösterecek. Gece, farklı yorumuyla Hediye Güven'in parçalarındaki karakterleri anlatan sahne sunumu ile sona erecek.

İstanbul'un yaratıcı atmosferini solumak ve hayallerini paylaşmak isteyenler, yine saat tam 20:20'de PechaKucha Night İstanbul sahnesinde sunucu olarak ya da seyirciler arasında yerini almaya davet ediliyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
31.01.2013 20:20
YER
Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Fulya, İstanbul
DÜZENLEYEN
34SOLO ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle
İLETİŞİM
A: Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No:12/430 Fulya, İstanbul T: (212) 266 70 70 pechakucha_istanbul@soloprojeler.com