Murat Tabanlıoğlu Söyleşisi: “İstanbul – Bodrum Arası”

mimarizm.com / 22 Şubat 2018
Bodrum Mimarlık Kitaplığı yarın (23 Şubat), “İstanbul-Bodrum Arası” başlıklı konuşması ile Murat Tabanlıoğlu'nu konuk edecek.

Tabanlıoğlu Mimarlık, Türkiye’de mimarlığın teknoloji, mühendislik ve yapı malzemelerinde sürekli yenilenen bilgi ve becerilerle yenilikçi bir etkileşim içinde ilerlemesine önderlik ederek uluslararası alanda saygın bir kuruluş olmuştur. Hayati Tabanlıoğlu’nun Atatürk Kültür Merkezi ve Yeşilköy Havaalanı gibi büyük ölçekli projelerdeki nitelikli mimarlık arayışı ve çabasını, bugün birçok ülkede faaliyet gösteren ciddi bir kurumsal yapıya taşınmasında oğlu Murat Tabanlıoğlu’nun etkinliği, yeni nesil genç mimarlar için ilham ve bilgi kaynağı olmaktadır.

Türkiye’de tasarım, proje ve uygulama sürecinde birçok danışmanla ve farklı birikimlerle bir arada çalışma kültürünün gelişmesini ilke edinip öncülük eden Murat Tabanlıoğlu, uluslararası bienaller ve sergilerde Türkiye’deki mimarlık birikiminin temsili için de öncü ve yenilikçi adımlar atmaktadır. Tabanlıoğlu, değişen dünya dinamiklerini takip edip Türkiye için yorumlamakla sınırlanmadan, uluslararası düzeyde yeni normları tarif ederek yaygınlaştıran bir mimarlık etkinliğini Türkiye’de yürütebilmenin örneğini vermektedir. 

İstanbul’a olduğu kadar Bodrum’a da bir aidiyet duygusu taşıdığını belirten Murat Tabanlıoğlu’nun 23 Şubat 2018 Cuma günü Bodrum Mimarlık Kitaplığı'nda gerçekleştireceği “İstanbul-Bodrum Arası” konulu söyleşi tüm katılımcılara açıktır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :