MOBBİG 48 / Dijital Çağda Mimarlık Eğitimi

mimarizm.com / 02 Mayıs 2019
Mimarlık Okulları Bölüm Başkanları İletişim Grubu’nun 48. Toplantısı (MOBBİG 48) “Dijital Çağda Mimarlık Eğitimi” başlığı ile 3-4 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Dijital çağ olarak adlandırılan günümüzde, yaşam sürecinin her anında bilişim ve iletişim teknolojilerinin gelişimiyle bir değişim ve yenilenme ile karşı karşıyayız. Bu değişim ve yenilenmenin etkisiyle meslek pratiklerinde hızlı bir dijital dönüşüm yaşanmaktadır. Tam bu noktada, mimarlık pratiğinin geleceği için eğitimin nasıl değişmesi ve yenilenmesi gerektiği 48. Mimarlık Okulları Bölüm Başkanları İletişim Grubu (MOBBİG) toplantısında akademisyenler ve öğrencilerle birlikte tartışılacaktır. 

48. MOBBİG’de, Tasarımda Güncel Eğilimler, Dijital Çağda Eğitim, Dijital Modelleme-Dijital Fabrikasyon, Bilgi Modelleme, Alternatif Gerçeklikler başlıkları altında yapılacak eş zamanlı yuvarlak masa toplantılarında “dijital çağda nasıl bir mimarlık eğitimi hedefliyoruz” sorusu mimarlık eğitiminin tüm aktörleriyle birlikte yanıtlanmaya çalışılacaktır.

Toplantı, İKÜ Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda 09:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

BAŞLANGIÇ
03.05.2019
BİTİŞ
04.05.2019
YER
Önder Öztunalı Konferans Salonu
İLETİŞİM

A. İKÜ Konferans Salonu Ataköy 7-8-9-10 Mahalle, İstanbul