Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Min sang CHO'dan Mimari Aydınlatmanın Temelleri

mimarizm.com / 02 Mart 2015
Gedik Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen "Tasarım Buluşmaları", Londra'da yaşayan aydınlatma tasarımcısı Min sang CHO'nun sunumu ile devam ediyor.

 

Gedik Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen "Tasarım Buluşmaları", Londra'da yaşayan aydınlatma tasarımcısı Min sang CHO'nun sunumu ile devam ediyor.

 

Buluşmalar dizisinin ikinci konuğu olan Seul doğumlu tasarımcı, "Min sang CHO Talking His Love of Light - Fundamentals of Architectural Lighting" (Min sang CHO Işık Sevgisini ve Mimari Aydınlatmanın Temellerini Anlatıyor" başlıklı konuşmasında, 2003'ten bu yana gerçekleştirdiği ürün ve yapıtlar aracılığıyla, mimari aydınlatma tasarımının ilkelerini aktaracak.

Söyleşi, 3 Mart 2015 Salı günü saat 10:30'dan itibaren Gedik Üniversitesi Kartal Yerleşkesi, B Blok Konferans Salonu'nda izlenebilecek.


Min sang CHO hakkında:

Royal College of Art (RCA) ve Seul Ulusal Üniversitesi'nden yüksek lisans derecelerine sahip olan tasarımcı, RCA sonrası, çeşitli mimari aydınlatma tasarımlarının yanı sıra, Ab ROGERS Design bünyesinde önce kıdemli, daha sonra serbest tasarımcı olarak Tate Modern Learning Zone'daki etkileşimli tasarım masaları gibi çalışmalarda görev almıştır. Studiomakelight'ta tasarım müdürü, Hoare Lea Lighting'de baş tasarımcı olarak yer alan Cho, Heathrow T2 gibi önemli yapıların aydınlatma tasarımı işlerine imza atmıştır.

Halen kendi tasarımı şirketi MS CHO Studio bünyesinde aydınlatma tasarımı ve mimari aydınlatma danışmanlık hizmeti veren Cho, OLED teknoloji ve ürünlerinin öncü kuruluşu LG Chemical'ın Avrupa Proje Yöneticiliğini de yürütmektedir.

Aydınlatma tasarımını etkileşimli sanat ve yerleştirme sanatı ile buluşturan işleri Londra, Barselona ve Frankfurt'taki çeşitli galeri, müze ve bienallerin yanı sıra, davetli sanatçı olduğu 100% Design London gibi ünlü etkinliklerde sergilenen CHO; Güney Kore'deki LIG Arts Foundation için "Flying Lesson" (Uçuş Dersleri) adlı modern bale yapıtının sahne tasarımını da üstlenmiş çok yönlü bir tasarımcıdır.

 


 
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
3.3.2015 10:30:0
YER
Gedik Üniversitesi Kartal Yerleşkesi, B Blok Konferans Salonu
DÜZENLEYEN

İstanbul Gedik Üniversitesi Rektörlüğü ile Gedik Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi ev sahipliğinde

İLETİŞİM

A: Cumhuriyet Mahallesi, İlkbahar Sokak No:1-3-5 Yakacık, Kartal / İSTANBUL T: (216) 452 45 85

YEM | Facebook YEM | Twitter YEM | Linkedin