Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Kent içi(n) Bisiklet Semineri

mimarizm.com / 03 Aralık 2013
Kent içi(n) Bisiklet Semineri

EMBARQ Türkiye - Sürdürülebilir Ulaşım Derneği, geçtiğimiz yıl düzenlenen BikeLab İstanbul Projesi çalıştayının ikininci ayağı olarak, "Kent içi(n) Bisiklet" başlıklı yarım günlük bir seminer gerçekleştiriyor.

Derneğin, sürdürülebilir ulaşım ve kentleşme ile ilgili çalışmaları arasında yer alan kent içi bisiklet yollarının tasarımı; Türkiye'deki uygulama örnekleri, bisiklet koridorları teknik plan ve tasarımı, kent içi bisiklet kullanımının ekonomik boyutu ve ulaşım türleri arasında entegrasyon gibi alt başlıklar altında uzman konuşmacıların katılımıyla masaya yatırılacak.


EMBARQ Türkiye'nin etkinlik sayfasında ayrıca şu bilgilere yer veriliyor:

"Hollanda Kraliyet Konsolosluğu'nun Türkiye ve Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı vesilesiyle sürdürdüğümüz BikeLab Istanbul Projesi'nin ilk etkinliği, 18 Aralık 2012 tarihinde 60 kişinin katılımıyla çalıştay formatında gerçekleşmişti. Bu etkinlik ile, bisikletin İstanbul'un ulaşım ağına güvenli bir şekilde entegre edilmesine katkı sağlanması için çözüm önerileri sunulmuş ve bunlar bir çalıştay raporu haline getirilmiştir.

Projemizin ikinci etkinliği; Kent içi(n) Bisiklet Semineri'nde yarım gün içerisinde İstanbul ve bisikletin yaygın kullanıldığı şehirlerimizde kent içi bisiklet kullanımının halk sağlığına ve ekonomiye etkileri, Avrupa'daki bisiklet yolu tasarımı örnekleri ve ulaşım türleri arası entegrasyonu ile gelecek planları anlatılacaktır.

Ücretsiz olarak düzenlediğimiz etkinliğimize kalkınma ajansları uzmanları, yerel yönetimler ve kamu kuruluşlarından temsilciler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, şehir plancıları, mimarlar, ulaştırma mühendisleri, inşaat mühendisleri, makina mühendisleri, endüstri mühendisleri, çevre mühendisleri ve sürdürülebilir kentleşme, ulaşım ve bisikletli yaşam konuları ile ilgilenen bütün paydaşlar katılımcı olarak beklenmektedir."


"Kent içi(n) Bisiklet - BikeLab İstanbul" semineri, 11 Aralık 2013 Çarşamba günü SALT Galata 'da izlenebilir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
11.12.2013 09:00
BİTİŞ
11.12.2013 13:00
YER
SALT Galata Oditoryumu, Karaköy
İLETİŞİM
T: (212) 243 53 05 E: Hande Küçükcoşkun, Etkinlik Sorumlusu