"İstanbul: Tarih, Kültür, Mimarlık Katmanları"

mimarizm.com / 21 Aralık 2009
"İstanbul: Tarih, Kültür, Mimarlık Katmanları"

Amerikan Mimarlar Enstitüsü (AIA)
Avrupa Birimi, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlar Odası Genel Merkezi ve Yapı-Endüstri Merkezi'nin desteğiyle 8-12 Nisan 2010 tarihleri arasında "İstanbul: Tarih, Kültür, Mimarlık Katmanları" başlıklı bir toplantı düzenleyecek.

Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleştirilecek toplantının paralelinde yine Yapı-Endüstri Merkezi'nde Avrupa, ABD ve Türkiye'den önemli mimarlık ürünlerini tanıtan "Mimarlık Platformu" başlıklı bir sergi gerçekleştirilecek.

Toplantının kayıt yaptırmak koşulu ile herkese açık olduğu bildiriliyor.

Toplantıya katılımın AIA üyeleri ve Mimarlar Odası üyeleri için, kendi sistemleri içinde Sürekli Mesleki Gelişim kapsamında değerlendirileceği de gelen bilgiler arasında.

Program:

08 Nisan 2010 Perşembe

16:00-19:00  Kayıt (Mimari Eskiz Atölye Çalışması: İstanbul için Ütopyalar, kayıt ile başlar, kayıt paketindeki bilgileri görünüz)

19:00-20:00
Kokteyl 

20:00
Akşam Yemeği

09 Nisan 2010 Cuma

08:30-09:00 Kayıt

09:00-09:30 Açılış Konuşmaları
Charles Croigny, AIACE 2010 Başkanı
Bülend Tuna, Mimarlar Odası Genel Başkanı
Doğan Hasol, Yapı Endüstri Merkezi Başkanı
Zekai Görgülü, Prof. Dr., YTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı
Murat Soygeniş, AIACE İstanbul 2010 Konferansı Başkanı
 
Aktivite A
09:30-11:00
Sunum:  Inventions / Buluşlar, Peter Cook, Mimar, İngiltere (Simültane)
11:00-11:30 Mimarlık Platformu sergisi açılışı

Kahve-çay arası

Aktivite B
11:30-13:00 Panel: Layers of Architecture Through History
Irem Maro Kiris / Bahcesehir Üniversitesi
Sema Soygenis / Bahcesehir Üniversitesi
Murat Germen, Sabanci Üniversitesi
13:00-13:15 Soru ve cevaplar
 
13:15-14:15 Öğle yemeği (paket)

14:30 Birinci Tur  için otobüslerin hareketi 

Aktivite C
14:45-18:45 Birinci Tur  / Sultanahmet ve Fener-Balat
14:45-16:45 Birinci Bölge / Sultanahmet (Ahmet Özbilge rehberliğinde)
16-45-17:15 Otobüslerle Bölge 1 den Bölge 2 ye geçiş
17:15-18:45 İkinci Bölge / Fener-Balat
18:45-19:15 Otobüslerin YEM'e dönüşü

Aktivite D
19:30-20:30 Sunum:  Kent planlama ve kentte yaşam, Cengiz Bektaş, Mimar
20:30 Akşam yemeği (serbest)

10 Nisan 2010 Cumartesi

Aktivite E
8:30-9:30 Panel: İlham veren şehir 
Salih Ofluoglu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
09:30-09:45 Soru ve cevaplar

10:00 İkinci Tur için otobüslerin hareketi 

Aktivite F
10:15-12:45 İkinci Tur  / Yıldız Teknik Üniversitesi Kampüsü ve Büyükdere Caddesi (Aynud Çiftçi ve Ahmet Özbilge rehberliğinde)
12:45 Otobüslerin Tur 3 için Maslak'a geçişleri 
13:00-14:00 Öğle yemeği (paket)

Aktivite G
14:15-17:00 Üçüncü Tur  /Boğazın tarihi ve mimarisi 

Aktivite H
17:30-19:00 İstanbul Ütopyaları
 
Moderatörler:
Giancarlo Alhadeff, FAIA, Mimar, İtalya
Ömür Barkul, Mimar, İstanbul
Cengiz Bektaş, Mimar, İstanbul
Peter Cook, Mimar, İngiltere
Burcu Çelik, Mimar, İstanbul
İrem Maro Kırış, Mimar, İstanbul
Suha Özkan, Mimar, İstanbul
Yael Reisner, Mimar, İngiltere
Murat Soygeniş, AIA, Mimar, İstanbul
Bora Soykut, Mimar, İstanbul
 
Aktivite I
19:00-20:00 Sunum: Cumhuriyet Döneminde İstanbul'da Planlama Faaliyetleri, Zekai Görgülü, Prof. Dr. YTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı (Simültane)
20:15 AIACE Akşam Yemeği için otobüslerin hareketi
20:30 AIACE Akşam Yemeği

11 Nisan 2010 Pazar
8:30-10:00 Sponsor sunumları
John E. Fowler, Marvin Windows and Doors
Çağlan Becan, Betonart Magazine, Turkish Cement Manufacturers Association (TCMA)

10:00-12:00 AIACE Toplantısı
12:00-12:15 Öğle yemeği (paket)
12:15 Dördüncü Tur için otobüslerin hareketi 
12:30-13:00 Gezi alanında öğle yemeği  

Aktivite J
13:00-15:00 Dördüncü Tur / Social Security Complex (İrem M. Kiris önderliğinde)  
15:00-15:15 Otobüslerin YEM'e dönüşü
15:15 Toplantının bitişi  

12 Nisan 2010 Pazartesi
 Ek gün (Minimum 10 katılımcı olduğu takdirde turlar gerçekleşir) 

Aktivite K
09:00-12:00
Beşinci Tur / Topkapı Sarayı
12:00-14:00 Öğle yemeği (serbest)

Aktivite L
14:00-16:00
Altıncı Tur / Kapalı Çarşı
16:00 Serbest zaman: (Tavsiye: Arkeoloji Müzesi ve Kariye Müzesi) 

Diğer sponsorlar:
Marvin Windows and Doors
BETONART


Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
 
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
08.04.2010
BİTİŞ
12.04.2010
YER
Yapı Endüstri Merkezi, Fulya, İstanbul
İLETİŞİM
YEM: (212) 266 70 70 MO: (312) 417 37 27
YEM | Facebook YEM | Twitter YEM | Linkedin