Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

İlhan Tekeli'den Seyfi Arkan'ın Yaşamı ve Mimarlığının Toplumsal Bağlamı

mimarizm.com / 12 Nisan 2010
İlhan Tekeli'den Seyfi Arkan'ın Yaşamı ve Mimarlığının Toplumsal Bağlamı Mimarlar Odası İzmir Şubesi, "Seyfi Arkan'ın Yaşamı ve Mimarlığının Toplumsal Bağlamı" başlıklı bir toplantı düzenliyor. Toplantıya konuşmacı olarak Prof. Dr. İlhan Tekeli, katılacak. İlhan Tekeli söyleşisinden sonra Seyfi Arkan Retrospektif Sergisi'nin açılışı gerçekleştirilecek. Sergi 27 Nisan 2010 tarihine kadar izlenebilecek.

Etkinliğe katılımın SMG kapsamında 1 kredi olarak değerlendirileceği belirtiliyor.

İlhan Tekeli

Şehir ve Bölge Plancısı, Sosyal Bilimci olan İlhan Tekeli, 1937 yılında İzmir'de doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden emekli oldu. Türkiye Bilimler Akademisi üyesi olan Tekeli ODTÜ'de doktora derslerine devam ediyor.

Türkiye Ekonomik ve Sosyal Tarih Vakfı'nın kurucu başkanlığını yapmış olan Tekeli 1989 yılında Selim İlkin'le birlikte Sedat Simavi Sosyal Bilimler Ödülü'nü, 1991 yılında Dünya Şehircilik Günü Araştırma Alanında Şehircilik Hizmet Ödülü'nü, 1994 yılında Mustafa Parlar Bilim Ödülü'nü, 2006 yılında TÜBİTAK Hizmet Ödülü'nü aldı. Tekeli'nin kentleşme, planlama, yerel yönetimler, Türkiye iktisat tarihi, tarih ve coğrafya metodolojisi, makro coğrafya, siyasal programlar vb. konularında çok sayıda yazısı ve kitabı bulunuyor.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
20.4.2010 18:00:
YER
Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DESEM), Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlük Binası, Alsancak, İstanbul
İLETİŞİM
T: (232) 421 89 95