Açık Akademi Kent Seminerleri: “İstanbul Nereye?”

mimarizm.com / 16 Mart 2017
Kadıköy Belediyesi Akademi tarafından düzenlenen 8 haftalık seminer programı, kent üzerine düşünmek, tartışmak ve üretmek isteyen herkesin katılımına açık.

Yerel yönetimler alanında oluşmuş birikimin zenginleştirilmesini ve kentlerin daha adil, özgürlükçü, demokratik bir yapıya kavuşmasını hedefleyen Kadıköy Akademi, yerel yönetimler ve kentsel problemler alanında tartışmalar yürüteceği 8 haftalık kent seminerleri programı hazırladı.

“İstanbul Nereye?” üst başlığıyla 15 Mart - 6 Mayıs 2017 tarih aralığında yapılacak olan 8 haftalık programda; kentsel dönüşüm, kamu arazilerinin geleceği, İstanbul’un mega projeleri, yerel yönetimlerde katılımcılık, kentsel sürdürülebilirlik, sokak hayvanları, yeni iletişim teknolojileri ve kent hareketleri, yerel yönetimlerin sosyal hizmet ve toplumsal cinsiyet politikaları gibi farklı başlıklar tartışılacak.

Kadıköy Belediyesi’nin sahip olduğu yerel yönetim deneyiminin akademik birikimle buluşması ve yeni sonuçlar, perspektifler ve politikalar için zemin hazırlıyor olması, programın özgün tarafını oluşturuyor.
Programın seminer başlıklarının Kadıköy Belediyesi’nin çeşitli çalışma konularıyla çakışacak şekilde belirlenmiş olmasının ve seminer içeriklerinin belediyenin deneyimleriyle de zenginleştirilmsinin seminerlere farklı bir soluk katacağı düşünülüyor. Böylelikle hem akademik bilgi belediye pratiğiyle birleştirilecek hem de üniversitelerde çeşitli gerekçelerle öğrencisiyle buluşamayan söz, daha özgürlükçü bir ortamda kendisini ifade edebilecek.

Kimler Katılabilir?

Açık Akademi’ye kent üzerine düşünmek, tartışmak ve üretmek isteyen, yerel yönetimler konusunda akademik veya akademi-dışı, teorik veya pratik çalışmalar yürüten / yürütmek isteyen herkes katılabilir.

Programda katılmak istediğiniz seminerleri kayit.kadikoyakademi.org linkine tıklayarak seçebilir ve kaydınızı kısa sürede yapabilirsiniz. Dilerseniz kaydınızı Akademi’yi ziyaret ederek ya da  (216) 411 48 33 numaralı telefonumuzu arayarak da yapabilirsiniz.

Kadıköy Açık Akademi

Seminer Programı:

Her Çarşamba 18:30-20:30

Dört Ayaklı Şehir: İstanbul’da Kentsel Dönüşüm ve Sokak Hayvanları
Mine Yıldırım

Dijital İstanbul’da Toplum, Teknoloji ve Siyaset
Aslı Telli Aydemir

Her Perşembe 18:30-20:30

İktidarın Çimentosu: Mega Projeler ve İnşaat Sektörü Üzerinden İktidar Okumaları
Mehmet Baki Deniz

Kentleşme, Yerellik ve Sosyal Politikalar Bağlamında İstanbul’u Yeniden Düşünmek
Suna Yılmaz Açıkel

Her Cumartesi 10:30-12:15

İstanbul’un Sineması, Sinemanın İstanbul’u
Gülengül Altıntaş / Ayça Çiftçi

Her Cumartesi 12:30-14:30

“Bizi bu havalar mahvetti” – İklim Krizi Çağında Kenti Düşünmek
Efe Baysal


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

BAŞLANGIÇ
15.03.2017
BİTİŞ
06.05.2017
YER
Kadıköy Akademi
DÜZENLEYEN

Kadıköy Akademi

İLETİŞİM

A: 19 Mayıs Mahallesi Bayar Caddesi Sultan Sokak No:28 Kadıköy
T: (216) 411 48 33, (216) 411 48 34
E: akademi@kadikoy.bel.tr