Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

'Volumes & Voids' Sergisi

mimarizm.com / 17 Şubat 2017
ECNP Galeri, DAY Studio’nun, limitli sayıda ürettiği sehpa ve masa üzeri aksesuarlardan oluşan koleksiyonu ‘Volumes & Voids’a 23 Şubat – 18 Mart 2017 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

DAY Studio tarafından üretilen aksesuar ve mobilya koleksiyonu ilk defa ECNP Galeri’de gösterilecek. İlk olarak limitli sayıda üretilen sehpa ve masa üzeri aksesuarlardan oluşan koleksiyon, DAY Studio’nun İstanbul ve İstanbul’daki zanaat kültürüne yansımada bulundukları AVLU projesinin pratik bir devamı niteliğinde. ‘Volumes & Voids’ sergisi DAY Studio’nun şehirdeki form ve oluşumları, esnaf tezgâhlarını, sokak satıcılarını, binaları ve çarpıklıkları kavram ve form olarak yorumlaması sonucu ortaya çıkan fonksiyonel ürünlerden oluşuyor.

DAY Studio Hakkında

DAY Studio, İsviçre'deki tasarım okulu ECAL'den mezun olan Doğanberk Demir ve Yeşim Eröktem tarafından 2015 yılında kurulmuş. DAY mobilya; aydınlatma, ev aksesuarları, tekstil tasarımının yanı sıra endüstriyel tasarım ve ambalaj tasarımı alanlarında çalışıyor. 

DAY Stüdyo’nun; Frette, Flormar ve Haabitat gibi yerel ve uluslararası firmalar ile işbirliklerinin yanı sıra kendi ürün ve mobilya koleksiyonları da bulunuyor. DAY Studio’nun alt markası olan AVLU ise yerel üretim teknikleri ve İstanbul’daki zengin zanaat kültürüne odaklanıyor. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
23.2.2017 00:00:
BİTİŞ
18.3.2017 00:00:
YER
ECNP Galeri
DÜZENLEYEN

ECNP Galeri

İLETİŞİM

ECNP Galeri