Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Ünlü İspanyol Mimar Oriol Bohigas’ın Sergileri Devam Ediyor

mimarizm.com / 03 Ocak 2012
Ünlü İspanyol Mimar Oriol Bohigas’ın Sergileri Devam Ediyor

İspanyol mimarisinin en önemli isimlerinden biri olan Oriol Bohigas'ın "Kentte  Ayak İzleri" ve "Kayıp Mimarlıklar" başlıklı sergileri 9 Ocak ve 25 Ocak tarihleri arasında Cervantes Enstitüsü ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi işbirliği ile tekrar açılıyor.


Bohigas 28 Kasım'da İstanbul Cervantes Enstitüsü ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nin davetlisi olarak "Kent İçin Mimarlık" temasıyla bir konferans vermiş ve aynı sergiler 6 Aralık'a kadar ilgilisiyle buluşmuştu.

Bohigas'ın daha önce farklı ülkelerde de sergilenen "Kentte Ayak İzleri" ve "Kayıp Mimarlıklar" sergileri mimarlık dünyasının farklı konularına değiniyor. Sergilerde bir yandan mimarlığın kentte bıraktığı izler, diğer yandan ise farklı nedenlerden ötürü hayata geçirilememiş farklı projeler yer alıyor. Sergiler 9 Ocak'tan itibaren pazar günü hariç her gün 09.00 ile 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
09.01.2012
BİTİŞ
25.01.2012
YER
TMMOB Mimar Odasi Büyükkent Subesi, Karaköy, İstanbul
İLETİŞİM
A: Istanbul Cervantes Enstitüsü, Tarlabaşı Bulvarı, Zambak Sok. 2534435 Taksim/İstanbul T: (212) 292 65 36/38 F: (212) 292 65 37 prenest@cervantes.es