Ubik Project: Sergi, Lansman, Blog, Sokak, Hayat!

mimarizm.com / 03 Ocak 2012
Ubik Project: Sergi, Lansman, Blog, Sokak, Hayat!

Ubik, yazar ve düşünür P.K. Dick'in yaşam, ölüm, gerçek, gerçeklik, entropi, varoluş, algı, duyuötesi, metafizik kavramları üzerine yazdığı felsefi bir bilimkurgu başyapıtı. Ubik Project (Periferi Kollektif 2) ise; Ubik'in dünyasını, kavramlarını, tartışmalarını derinlemesine ele alan ve onu imge formlarına dökmeye soyunan bir proje.

Kavramlar, metinler, disiplinler arası çakışmalar, bağlantılar, sınır ihlalleri üzerine yoğunlaşan Ubik Project kollektifi, bir düşün / yaratı atmosferini tahrik etmeye soyunuyor.

Ubik Project, kendine ait felsefi / metafizik / politik bir dünya görüşü yaratmış, eserleri bir çok dile çevrilip sinemaya uyarlanmış P.K. Dick imgesinin tepe noktasını temsil ettiğinden, doğal olarak Ubik üzerinden PKD'nin büyük düş dünyasına sızmayı da amaçlıyor. (üstte sağda: Ubik Sprey, Eda Gecikmez)


  Dilara Hançer


Tema müziği Can Batukan'a ait olan, Alper T. İnce ve Rafet Arslan'ın koordinatörlüğünde gerçekleşen Ubik Project'e katılan sanatçılar şöyle sıralanıyor:

alt komşu, Anti-Pop, Rafet Arslan, Andrea Buran, cins, Eda Gecikmez, Dilara Hançer, Alper T. İnce, OnstOn, Gamze Özer, Ali Mete Sancaktaroğlu/Defter Kazıyıcılar Kooperatifi, Hannah M.G. Shapiro, Merve Şendil, Nezaket Tekin & Çağdaş Ülken.

Ubik Project sergisi, 4-28 Ocak 2012 tarihlerinde Hayaka Artı'da izlenebilir.


  Rafet Arslan


 
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
04.01.2012
BİTİŞ
28.01.2012
YER
Hayaka Artı, Tophane, Karaköy, İstanbul
DÜZENLEYEN
Hayaka Artı
İLETİŞİM
A: Çukurcuma Cad. No:19A Tophane, İstanbul T: (212) 219 42 46 F: (212) 219 05 12 info@hayakaarti.com
YEM | Facebook YEM | Twitter YEM | Linkedin