Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Türk Lalesi, Alev Gözonar'ın Yaptığı İşlerle Amerika'da

mimarizm.com / 14 Nisan 2008
Türk Lalesi, Alev Gözonar'ın Yaptığı İşlerle Amerika'da Farklı malzeme ve teknikleri kullanarak yaptığı mixmedia işlerle son günlerde sanat camiasinda sesini duyuran Alev Gözonar, 21-28 Şubat 2008 tarihleri arasında Baltimore, Maryland'de yapılan NPCG Synergy "Moving Forward,Looking Back" (İlerlemek ve Geriye Bakmak) adlı konferansa konusmacı olarak davet edildi.

Uluslararası bir organizasyon olan National Polymer Clay Guild'in 2008 yılında hazırladığı bu konferansı sinerji başlığıyla sunmasının sebebi, tabiki sinerji kelimesinin anlamı: "Birlikte çalışan öğeler yeniyi yaratır ve bütünü parçalar oluşturur."

Baltimore Convention Center'da Art and Craft Council Show'la eş zamanlı gercekleşen üç günlük bu seminerde tartışma panelleri,'orjinallik ve taklit', tasarım stratejileri konulalarında yapılan konuşmaların yanında yenilikçi teknikler,yüksek kalite işçilikli eserler yaratma yolları, profesyonel yöntemlerle pazarlama konuları tartışıldı. Alev Gözonar bu konferasta malzemeyi farklı alanlara taşıyarak özgün tasarımlar yapıp bütün bu düşünce ve bilgileri meslektaşlarıyla paylaşmak adına yaklaşık 90 dakika süren iki seminer verdi.

National Polymer Clay Guild'in ilk ve tek Türk üyesi olarak davet edilen Alev Gözonar bu seminerde Anadolu sanatının farklı disiplinlerinde karşımıza çıkan Türk Lalesini stilize ederek yaptığı iki calışmasını proje aşamasından uygulamaya kadar katılımcılarla paylaştı. Kendisi bu çalışmanın Türkiye'nin farklı platformlarda tanıtılması adına önemli bir yeri olduğunu vurguluyor.

Konferans boyunca gerek kültür ve sanatımızdan, gerekse malzemenin farklı bir alana taşınıp yeni ufuklar açmasıyla ilgi odağı haline gelen Alev Gözonar'dan, 8 Ağustos- 22 Kasım 2009 tarihleri arasında Brockton/FullerCraft Museum'da yapılacak olan "Sculpting Color In Your Hands" başlıklı sergide yer alacak oniki sanatçıdan biri olması istendi.

Bu sergi ile ilgili hazırlıklara şimdiden başlayan Alev Gözonar ise, sergideki tek Türk olmaktan gurur duyduğunu söyledi.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
21.4.2008 00:00:
BİTİŞ
28.4.2008 00:00:
YER
Baltimore, Maryland