Tek Bir Usta Seç - Doğa*

mimarizm.com / 29 Ağustos 2019
Evliyagil Dolapdere, 16. İstanbul Bienali Paralel Etkinlikleri kapsamında, Beral Madra küratörlüğünde gerçekleşecek olan 12 sanatçının üretimlerinin bir araya geldiği “Tek Bir Usta Seç - Doğa” sergisiyle 9 Eylül Pazartesi günü kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Raziye Kubat; "Güneydoğu"

Evliyagil Dolapdere’de gerçekleşecek olan "Tek Bir Usta Seç - Doğa" sergisi, doğaya, doğanın sanat üretimindeki tartışılmaz mevcudiyetine ve aynı zamanda da doğanın politik ve ekonomik sistemler aracılığıyla istismarına, tüketilmesine ve yok edilmesine karşı içlerinde hassasiyet ve farkındalık barındıran bir grup sanatçının süregelen üretimlerinden oluşuyor. Böylece 16. İstanbul Bienali'nin konsepti ve başlığı olan Yedinci Kıta, üç farklı kuşağa ait sanatçıdan hazırlanmış bir seçki ile bu oldukça güncel konuya katkıda bulunmamız için bizlere de ilham kaynağı oluyor.

Ali Kabaş; "Everest", Metalik kağıt üzerine arşivlik pigment baskı, 100x150 cm, 1999

Küratörlüğünü Beral Madra'nın yaptığı sergide yer alan sanatçılar; Ahmet Elhan, Ali Kabaş, Can Akgümüş, Eşref Üren, Güven İncirlioğlu, Handan Börüteçene, Memo Kösemen, Nilhan Sesalan, Raziye Kubat, Sadık Arı, Serhat Kiraz, Sibel Horada.

16. İstanbul Bienali Paralel Etkinliği olarak düzenlenen sergi 9 Eylül-11 Kasım tarihleri arasında ziyaret edilebilir.
*Rembrandt


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :