Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Şimdiki Gelecek

mimarizm.com / 12 Temmuz 2017
UNIQ Gallery, 13 Temmuz - 13 Ağustos tarihleri arasında ‘Şimdiki Gelecek’ isimli grup sergisine ev sahipliği yapıyor.

Imad Habbab ve Tan Cemal Genç'in kent üzerine okumalarından oluşan desen ve yağlıboya işlerinin bir araya geldiği sergi, izleyiciyi geçmişten günümüze taşınan belleği, bu bellek ile bugün nasıl dertleştiğimizi ve şimdinin yorumuyla geleceğin nasıl şekilleneceğine dair öngörüleri izlemeye davet ediyor.

Sanatçılar hakkında;

Imad Habbab

Imad Habbab, 1989 yılında Şam'da doğdu. Şam Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ni 2011'de bitirdikten sonra bir süre Beyrut'ta yaşadı. 2015 yılında İstanbul'a yerleşen sanatçı işlerinde kişisel ve toplumsal hafızanın tarih ve mekânla kurduğu ilişkiyi irdeliyor. Türk ve yabancı koleksiyonlarda işleri olan sanatçı çalışmalarına İstanbul'da devam etmekte.

Tan Cemal Genç 

1964 İzmir doğumlu sanatçı çizmeye karikatürle başlar. Çizgisini geliştirmek için M.S.Ü. Grafik Bölümü’ne girer. (1989-91)1986-2005 yılları arasında Limon, Deli, RH+, Öküz, Penguen ve Hayvan dergilerine karikatür ve çizgi roman çizer. Ritmik ve tek çizgili çizimleriyle, animasyon ve videolarıyla 2000 yılından itibaren sergilere katılmaya başlar. Nalan Yırtmaç ile birlikte oyuncaklarla, atık malzemelerle, deneysel stop motion animasyonlar çekerler. 2000-2009 yılları arasında Hafriyat sanat grubuyla çalışır. 2006 yılında “İstanbul Defterdarları” adlı kitabını, arkadaşlarıyla beraber Hafriyat Yayınları’ndan çıkarır. İlk kişisel sergisini, Mery Cuesta küratörlüğünde 2012 yılında Barselona’da açar. Ritmik ve tek çizgili çizimleri, gazete çizgileri, Tortor animasyonları ve animasyon müzik videoları sergilenir. En son 2017 Mart ayında Karşı Sanat Galerisi'nde Linda Herzog'la birlikte “Dört Göz / Fotoğraflı Çizgili Geziler” sergisini açan sanatçı çalışmalarına İstanbul'da devam etmektedir. 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
13.7.2017 00:00:
BİTİŞ
13.8.2017 00:00:
YER
UNIQ Gallery
DÜZENLEYEN

UNIQ Gallery

İLETİŞİM

UNIQ Gallery