SALT Galata’da Uzun Perşembe 28 Eylül

mimarizm.com / 27 Eylül 2017
Uzun Perşembe kapsamında İşveren Sergisi’ni saat 22.00’ye kadar gezebilir, Osmanlı İstanbul’unda kadın banilerin yapılarına dair söyleşi ve Üçleme müzik performansına katılabilir, Robinson Crusoe 389’da özel indirimlerden yararlanabilirsiniz.

İşveren Sergisi, SALT Galata, 2017 / fotoğraf: Mustafa Hazneci


SALT Galata

Oditoryum, 19.00
Haritanın Gör Dediği: Kadın Bani Yapıları ve Kent Mekânı
Konuşmacılar: Murat Güvenç, Çiğdem Kafescioğlu ve Firuzan Melike Sümertaş

İşveren Sergisi paralelinde düzenlenen söyleşide, sergi için özel olarak hazırlanan Osmanlı İstanbul’unda Kadın Bani Yapıları Haritası incelenecek. Araştırmanın içeriği ve görselleştirme yöntemleri ile haritalandırma konusunun yanı sıra, 15. yüzyıldan 20. yüzyıla kadınların inşa ettirdiği yapıların kentin dönüşümüne etkileri ele alınacak.  

Kat 1, 21.00
Performans: Üçleme

Vokalist Saadet Türköz, perküsyon sanatçısı Amy Salsgiver ve saksafoncu Angelika Niescier ilk kez SALT Galata’da bir araya geliyor. Üçlünün bu doğaçlama performansında, avangart cazdan Orta Asya tınılarına uzanan bir müzikal seçki sunulacak. 

Kat -1
İşveren Sergisi

1930’lardan 2010’lara Ankara, Çanakkale, Denizli, İzmir ve İstanbul’da bir dizi yapı temelinde, mimar ile işveren arasındaki kritik ilişkiyi irdeleyen serginin içeriği, SALT Galata’nın 2006-2011 yıllarındaki yeniden işlevlendirilme sürecine dair notlarla yapının tümüne yayılır. 

SALT Araştırma
19.00’a kadar açık.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :