Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Rahmi Aksungur'un Kişisel Sergisi

mimarizm.com / 08 Ocak 2019
Türk heykel sanatına kattığı kendine özgü üslubuyla tanınan heykel sanatçısı Rahmi Aksungur’un yeni kişisel sergisi, 8 Ocak 2019 Salı günü Evin Sanat Galerisi’nde açılıyor.

Rahmi Aksungur, sergilerinde heykel-mekan ilişkisi kurduğu yerleştirmelerinin ortaya çıkardığı fiziksel ve tinsel etkilerle yeni deneyim alanları yaratıyor. Mekan, kütle ve biçimin ilişkisine önem veren Aksungur’un heykellerinde sıkça rastladığımız ızgara formundaki boşluklar kütleye transparanlık katarken, heykelin mekan ile olan iletişimini güçlendirir.

Yapıtların bir çoğunun ortak noktası gündelik hayattan nesneler olmasıdır. Levent Çalıkoğlu’nun dediği gibi, “...Bilinçaltından gelen mitos ile şimdi, şu an karşılaşabilme ihtimaline sahip olduğumuz gündelik nesneler ve canlı varlıklar, yeni bir görsel alfabe oluşturuyor onun sanatında...” İzleyici, sanatçının yeni sergisi için ürettiği yapıtlarında, bir süredir üzerinde yoğunlaştığı hayvan figürleri ile karşılaşacak.

Evin Sanat Galerisi’ndeki son kişisel sergisini 2015 yılında izleyici ile buluşturan sanatçı, ardından da 2016 yılında Elgiz Müzesi’nde ‘‘EU 48/6/N’’ isimli çoğunluğu özel koleksiyonlardan oluşan kapsamlı sergisini açmıştı. Heykel sanatına kattığı özgün üslubuyla tanınan Rahmi Aksungur’un beklenen kişisel sergisini 9 Şubat 2019’a dek Evin Sanat Galerisi’nde görebilirsiniz.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
08.01.2019
BİTİŞ
08.01.2019
YER
Evin Sanat Galerisi
İLETİŞİM

A: Büyük Bebek Deresi Sok. No: 13 Bebek 34342 İstanbul

T: 0212 265 81 58