Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Mekan, Dergi, Web Medyumlarına Yayılan Bir Sergi: 'Warhola'

mimarizm.com / 19 Ekim 2012
'Warhola' ALAN İstanbul'da

Güncel dolaşım ağları ile çağdaş sanatın birbirlerini üretme ilişkisi üzerine odaklanan 'Warhola' Kasım'da, ALAN İstanbul'da…

Günümüzde, sanatın toplumsal düzlemdeki tüketiminin büyük ölçüde medya ve internet üzerinden gerçekleşmesine bağlı olarak, sanat nesnesi, alım-satım ilişkisi aralığına hapsediliyor. Diğer bir deyişle, gerçek sanat nesnesinin yerini görsel imgesi alıyor. Dolayısıyla, imge ile nesne aralığında, dolaşım aracına bağlı olarak kayda değer bir deformasyon gerçekleşmekte... 'Warhola' sergisi, bu noktadan hareketle, sekiz çağdaş sanatçının çalışmalarını, eşzamanlı üç ayrı temsille dolaşıma sokuyor.

Sergi kapsamında, her sanatçı ALAN İstanbul galeri mekanında gerçek birer nesne olarak sergilenecek çalışmalarını, aynı zamanda yayınlanıp dağıtılacak çağdaş sanat dergisi Warhola'nın sayfa düzleminde konumlandırıyor. Her çalışma, gerçek ve simülasyonu olmak üzere tasarlanan halleriyle web sitesinde yayınlanıyor. Diğer bir deyişle, farklı medyumlarda (gerçek mekan, dergi ve web) varlık gösteren işler, izleyici algısındaki farklılığı vurgulamayı amaçlıyor. Her sanatçı sergi için özel olarak bir çalışma gerçekleştirerek, dergide yer alacak röportajları ile kendi anlam dünyalarını dile getiriyor.

Sergide, çağdaş sanat alanında öne çıkan farklı kuşaktan sanatçılar yer alıyor: 
Komet, Kezban Arca Batıbeki, Arslan Sükan, Kerem Ozan Bayraktar, Hande Şekerciler, Tayfun Serttaş, Aslı Özdemir ve Sılacan Köseler. 

'Warhola', 8 Kasım - 1 Aralık 2012 tarihleri arasında ALAN İstanbul'da görülebilir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
8.11.2012 00:00:
BİTİŞ
1.12.2012 00:00:
YER
ALAN İstanbul, Tünel, Beyoğlu, İstanbul
DÜZENLEYEN
ALAN İstanbul
İLETİŞİM
A: Asmalı Mescit Caddesi No: 5 Kat: 2 Atlas Apt. Tünel, İstanbul T: (212) 252 94 53 info@alanistanbul.com