Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Mamut Art Project 2018 Başladı

mimarizm.com / 26 Nisan 2018
Bağımsız ve genç sanatçılara işlerini sergileme olanağı sunan Mamut Art Project, altıncı yılında 50 sanatçının 400 eserine ev sahipliği yapıyor.

Görkem Usta'nın "Amat" adlı eserinden görüntü / ©Emir Uzun

Bağımsız ve genç sanatçıların eserlerinin sergilendiği ulaşılabilir sanat etkinliği Mamut Art Project 2018’de, 50 genç sanatçının 400 eseri yer alıyor. Ayrıca, Mamut Performansları ve sanat kolektifi Krüw’ün bu etkinliğe özel hazırladığı serigrafi baskı seçkisi ‘Mythz’ de Mamut 2018'de sanatseverlerin ilgisine sunuluyor.

Akkök Holding sponsorluğunda düzenlenen Mamut Art Project’e bu yıl bin başvuru yapıldı. Başvuruları sanatçı Ayşe Erkmen, koleksiyoner Ayşe Umur, eleştirmen ve yazar Evrim Altuğ, Galeri Nev’in kurucularından Haldun Dostoğlu ve küratör Selen Ansen değerlendirdi.

©Emir Uzun

Performans Programı: Maddesiz?

Seyhan Musaoğlu ve Simge Burhanoğlu’nun küratörlüğünde, bu yıl “Maddesiz?” teması çerçevesinde hazırlanan Mamut Performansları’nda altı performans sergileniyor. Bu edisyonda ilk defa, sergilenen performansları tekrar gerçekleştirme hakkı da satışa sunulacak.

Mamut Performansları

Serigrafi Baskı Seçkisi: Mythz

Geçtiğimiz yıllarda büyük ilgi gören alternatif sanat kolektifi Krüw, bu edisyonda sergilenmek üzere özel olarak bir araya getirdiği serigrafi baskı seçkisi ‘Mythz’ ile Mamut Art Project’te yer alıyor. Yüzyıllardır farklı kültürlerde, coğrafyalarda anlatılan efsanelerden esinlenen serigrafi seçkisi, Krüw sanatçıları Bertan Berkol, Burak Beceren Burak Şentürk, Bülent Gültek, Can Dağlı, Can Gürgül, Cins, Derin Çiler, Elif Cincinus, Elif Varol Ergen, Ham, Kaan Bağcı, Kaan Bilaloğlu, Moklich, Murat Kalkavan, Selin Çınar, Yavuz Öztürk ve Zez Eah imzasını taşıyor.

Mamut Çocuk Atölyeleri

Mamut’ta bu sene bir ilk olarak çocuk atölyeleri de gerçekleşiyor. Sanatın bir ‘Tavır’ olduğunu ve bunu çocuklara anlatmanın en güçlü yolunun aktif, renkli, eğlenceli ve kolay ulaşılabilir ortamlardan geçtiğini düşünen Atölye 5 ekibi, çocuklar için Mamut’a özel bir mekân tasarladı. Çocuklar, süreç ve deneyim odaklı yaratılan bu alanda iki gün boyunca sanatı deneyimleme şansını yakalayacak.

Mamut Çocuk Atölyeleri

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
26.04.2018
BİTİŞ
29.04.2018
YER
KüçükÇiftlik Park, İstanbul
DÜZENLEYEN

Mamut Art Project

İLETİŞİM

A: KüçükÇiftlik Park - Kadırgalar Yokuşu No:4, 34367 Maçka, İstanbul