Haliç Köprü Projesinin Danışmanı Enzo Siviero Taşkışla'da

mimarizm.com / 05 Nisan 2012
Haliç Köprü Projesinin Danışmanı Enzo Siviero Taşkışla'da

Haliç / Altınboynuz Köprüsü (Golden Horn Bridge) projesinin danışmanlığını üstlenen Enzo Siviero, 9 Nisan Pazartesi günü saat 18:00'de, İTÜ Taşkışla Kampusu 109 no'lu konferans salonunda "Bridgescape" başlıklı bir sunum gerçekleştirecek. Siviero'nun konuşmasını takiben, saat 19:00'da Taşkışla Sinan Holü'nde "Bridging" adlı serginin açılışı yapılacak.

Köprüler üzerine dünya genelinde 500'e yakın tezin yürütücülüğünü yapmış ve çalışmaları çeşitli ülkelerde gösterilmiş olan yapı ve mimarlık profesörü Dr. Enzo Siviero'nun "Bridging" sergisi, İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Kampüsü'nde 9-30 Nisan 2012 tarihlerinde ziyaret edilebilecek.


Enzo Siviero Hakkında
Padua, Vigodarzere'de 19 Ocak 1945'te doğan Prof. Dr. Enzo Siviero, Venedik'teki IUAV Üniversitesi'nde görev yapıyor. Padua Üniversitesi'nde Yapı Mekaniği üzerine eğitimini tamamladıktan sonra, hem akademik hem de profesyonel olarak köprüler konusunda derin araştırmalar yaptı ve uzmanlaştı. Yapı ve form, mekanik davranış ve estetik nitelikler arasındaki bağlantı noktalarını araştırmak için akademik kariyerini "mimarlara yapıyı öğretmek" üzere adadı. Sürdürülebilir niteliği olan bir altyapıya sahip olmak ve çevresel etkinin en aza indirilmesi için çevreyle olan uyuma daha özel önem gösterilmesi gereken konsept tasarım aşaması ve malzeme belirleme, köprü tasarımı için en önemli aşama. Prof. Dr. Enzo Siviero, mekanik ve beton yapıların davranışlarında bir uzman olarak, IUAV Üniversitesi'nde meslektaşları ve araştırmacılar ile bu konuları irdeleyen bir çok çalışma gerçekleştirdi. Profesyonel olarak, Enzo Siviero mühendis, mimar ve teknikerlerle köprülerin, viyadüklerin ve yolların tasarımı, yapısal kontrolü ve incelenmesi üzerine çalışmalar yürütüyor. Siviero yerel yönetimler ve devlet organları ile köprülerin kontrolü ve izlenmesi üzerine danışmanlık yapıyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

BAŞLANGIÇ
09.04.2012
BİTİŞ
30.04.2012
YER
İTÜ Taşkışla, Taksim, İstanbul