Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Devrim Erbil’in Yeni Sergisi İzmir Nar Artiz Gallery’de

mimarizm.com / 13 Mayıs 2019
Prof. Dr. Devrim Erbil’in eserlerinden oluşan “Mavi adlı resim sergisi, 15 Mayıs Çarşamba günü İzmir Konak Pier Nar Artiz Gallery’ de sanatseverlerle buluşacak.

Küratörlüğünü Aslı Yörükoğlu’nun yaptığı, İzmir Konak Pier’de birçok önemli sergiye imza atmış Nar Artiz Gallery’de düzenlenen “Mavi" sergisi, çağdaş resim sanatının Türkiye'deki en önemli temsilcilerinden Devrim Erbil’in İstanbul siluetlerinden oluşan iki bakış üzerine kurgulanmış.

Prof. Dr. Devrim Erbil’in sergisi, 15 Mayıs Çarşamba-8 Haziran  Cumartesi tarihleri arasında İzmir Nar Artiz Gallery‘de hergün 10:00-22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Defne Atakan ve Ayda Benefrahim’in İzmir’de sanata değer katmak için hayat verdikleri Nar Artiz Gallery’de, açıldığı günden bugüne, Türkiye çapında birçok sanatçının ev sahipliğinde, gerek karma gerek kişisel sergilerle sanatseverlerini ağırlıyor. 

 

*

Devrim Erbil hakkında

Devrim Erbil 1937’de Uşak’ta doğdu. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde resim eğitimi gördü. Cemal Tollu, Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Cevat Dereli Atölyelerinde görev aldı. 1965’de İspanya Hükümeti’nin sanat bursuyla Madrid ve Barcelona’da araştırma ve incelemeler yaptı. İstanbul Resim Heykel Müzesi Müdürlüğü görevinde bulundu. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’de profesörlüğe kadar yükseltildi. 1991’de Devlet Sanatçısı, 1998’de Kırgızistan Ulusal Bilim ve Sanat Akademisi Kurucu Onur Üyeliği unvanı aldı.2004’de Mimar Sinan Üniversitesi’nden emekli oldu. Doğuş Üniversite Sanat ve Tasarım Fakültesi kurucu dekanı olarak görev yaptı. Adına Balıkesir Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar Müzesi açıldı. Daha sonra Devrim Erbil Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı’nı kurdu. Devrim Erbil 2000’de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi “Görsel Sanatlar Ödülü”nü kazandı. 2017’de Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği “Yılın Sanatçı Onur Ödülü”nü aldı. Beyoğlu Belediyesi üstün hizmet nişanına layık görüldü.

Yurtiçinde ve yurtdışında yüzlerce sergi açtı, ödüller kazandı ve sanat konferansları verdi. Eserleri dünyanın ve Türkiye’nin birçok müzesinde ve koleksiyonlarında yer almaktadır. Şimdilerde Devrim Erbil Müzesi için yoğun bir çalışma içerisinde.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
15.05.2019
BİTİŞ
08.06.2019
YER
İzmir Nar Artiz Gallery
İLETİŞİM

A. Konak Pier AVM - İzmir 
T. 0533 593 55 39 
E. info@narart.net