Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Çok İştahlı Sergi: 'HAM HUM'

mimarizm.com / 12 Ocak 2012
Çok İştahlı Sergi: 'HAM HUM'

Ömer Ozan Erdoğan ve Creative Bonanza'nın ALAN İstanbul küratörlüğünde gerçekleştireceği ikinci karakter tasarımı sergisi 'HAM HUM'da herkes birbirini yiyor!

9 Şubat 2012 Perşembe akşamı açılacak sergiye, Bebek'in en popüler mekanlarından Lucca ev sahipliği yapıyor. Ana materyalleri jean, suni deri, kumaş ve elyaftan oluşan sergide; Ömer Ozan Erdoğan'ın tek tek elde dikerek hayata geçirdiği karakterler, hikayelerini anlatıyor.

Timsah insanı, insan kediyi, kedi ıstakozu, ıstakoz eşeği... Kulağa çarpık bir besin zinciri gibi gelebilir... Aslında günlük yaşantımızın cinnet halini yansıtan bir sofra burası. Herkes gücünün yettiğine diş geçiriyor, fırsat bulduğumuz her anda birbirimizi yemeye başlıyoruz.


 Ahtapot


Kimi kendini gösterme peşinde, kimi karın doyuruyor, kimi sadece ortama uyum sağlamaya çalışıyor, kimisi de saldıracak yer arıyor. Gerçekte önemli olan "neden" değil, ortaya çıkan sonuç... Çünkü onları birbirini yemeye iten sebep her şey olabilir. Hepsi düzenin bir parçası olmuş ve ne yiyen, ne de yenilen sebebini sorguluyor. Onlar, toplumsal besin zincirindeki yerlerini kabullenmiş durumdalar. Bu besin zinciri biraz da kısır döngüyü andırıyor, en tepede kimin olduğu tam olarak belli değil.

Birbirini yiyen bu karakterlerin hiçbiri bize yabancı değil, hepsi içimizden birileri...Kız Takoz, Yersen Lüpen, Cızbız, Eftelya ve diğer HAM HUM karakterleri hakkında daha fazlasını öğrenmek için, bu sergiyi kaçırmayın.

'HAM HUM', 9 Şubat tarihinden itibaren iki ay boyunca Lucca'da olacak.


 Cızbızbız ve Kız Takoz


Ömer Ozan Erdoğan ve Creative Bonanza Hakkında

Karakter tasarımının yanı sıra illüstrasyon ve resim alanlarında da çalışmalarını sürdüren Ömer Ozan Erdoğan, daha önce kişisel çalışmalarıyla Habitat kapsamında "Öteki", Genç Etkinlik 2 "Yersiz Yurtsuzlaşma", 1998 Grafikerler Meslek Kuruluşu ve 2007 Hafriyat "Allah Korkusu" sergilerinde yer aldı. 2008 yılında "Kalabalık" adlı ilk kişisel resim sergisini açtı.

Ömer Ozan Erdoğan, 2010 yılında Creative Bonanza ile birlikte, ilk karakter tasarımı sergisi Küpşehir'i hayata geçirdi. ALAN İstanbul'da gerçekleşen ve yaklaşık 2 ay açık kalan sergi, büyük ilgi gördü. Yine Creative Bonanza ekibiyle; 2010 ylılnda İstanbul Design Spirit, 2011 yılında Almanya'da Spagat! İstanbul Design ve 2011 İstanbul Design Spirit ve İstanbul Design Week'e katıldı.

Creative Bonanza; grafik tasarım, illüstrasyon ve karakter tasarımı konularına odaklanan yaratıcı bir girişim. Ekip; Ömer Ozan Erdoğan, Zeynep Kaytancı, Uğur Berkay Şenerken ve Bülent Kutlu'dan oluşuyor. Karakter tasarımı sergilerinin yanı sıra, ekip HOi markasıyla kendi tasarım ürünlerini de geliştiriyor, bir yaratıcı fikir ofisi ve reklam ajansı olarak çalışmayı sürdürüyor.

'Küpşehir' sergisi üzerine Ömer Ozan Erdoğan ve Zeynep Kaytancı ile gerçekleştirdiğimiz söyleşiye ulaşmak için tıklayınız


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
09.02.2012
BİTİŞ
05.04.2012
YER
Lucca, Bebek, İstanbul
DÜZENLEYEN
Lucca, ALAN İstanbul işbirliğinde
İLETİŞİM
A: Cevdet Paşa Cad. No: 51/B Bebek, İstanbul T: (212) 252 94 53 info@alanistanbul.com info@creativebonanza.com