Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Arkas Koleksiyonunda Post-Empresyonizm

mimarizm.com / 13 Eylül 2018
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ), 2018 güz dönemine “Arkas Koleksiyonunda Post-Empresyonizm” sergisi ile merhaba diyor.

Edmond Cross

Yenilikçi yaklaşımlarıyla klasik resim anlayışından 20. yüzyıl modern resim anlayışına geçişin kilit figürlerinden olan Post-Empresyonistler, Arkas Koleksiyonu’ndan bir seçki ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) işbirliğinde İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor.

Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Beş Kubbe Salonu’nda yer alan sergi, Arkas Koleksiyonu’na yıllara yayılan titiz bir araştırma, büyük gayret ve yatırımlarla kazandırılan Fransız ressamların yanı sıra Paris’ten yayılan fikirlerin etkisiyle modernist yaklaşımı benimseyen ve bunu kendi kültürel öğeleriyle harmanlayan pek çok Avrupalı sanatçıyı da bünyesinde barındırıyor.

Afişteki resim, Louis Anquetin

Türkiye'deki en kapsamlı Post-Empresyonizm sergisi

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden 48 sanatçı ve 102 eserin yer aldığı sergi, İstanbullu sanatseverlerin kolaylıkla ulaşamayacakları eserleri bir araya getirmesi ve Türkiye’de Post-Empresyonizm üzerine açılan en kapsamlı sergi olması bakımından büyük önem taşıyor.

Pierre-Auguste Renoir, Louis Anquetin, Maxime Maufra, Theo van Rysselberghe, Paul Serusier, Suzanne Valadon, Edouard Vuillard, Leo Putz, Louis Valtat, Maurice de Vlaminck, Kees Van Dongen, André Derain, George Braque ve André Lhote, ziyaretçilerin yapıtlarını görme imkânı bulacakları sanatçılardan sadece birkaçı.  

gustave loiseauGustave Loiseau

Pierre-Auguste Renoir

Henri MartinHenri Martin

“Arkas Koleksiyonunda Post-Empresyonizm” sergisi, 13 Eylül – 6 Kasım 2018 tarihleri arasında Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Beş Kubbe Salonu’nda izlenebilir. 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
  • zeynep satı 9 ay önce tophanei amirane deki serginin kitabı internet üzerinden satılıyor mu bedeli
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
13.09.2018
BİTİŞ
06.11.2018
YER
Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Beş Kubbe Salonu
DÜZENLEYEN

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ)