Ofislerde Konfor Tasarımı ve BIM Semineri

mimarizm.com / 28 Ocak 2019
Saint Gobain Rigips, CYPE Turkiye ve SAF MMM JV sponsorluğunda, her ay “Yapı Bilimleri ve Uygulamaları” ile ilgili farklı bir konuya ağırlık verilerek düzenlenecek ücretsiz seminerlerin ilki, 1 Şubat 2019 tarihinde Atölye’de gerçekleştirilecek.

Seminer İçeriği

Saint Gobain Rigips, CYPE Türkiye ve SAF MMM JV sponsorluğunda, her ay “Yapı Bilimleri ve Uygulamaları” ile ilgili farklı bir konuya ağırlık verilerek düzenlenecek seminerlerin ilki, Kadir Has Üniversitesi’nden Asst. Prof. Dr. Konca Şaher’in konuşmacı olarak katılımıyla başlayacak.   

Akustik Konfor, Termal Konfor, Görsel Konfor, Sağlık Üzerindeki Etkiler, Performans Tasarımı, Binalarda Gürültü Kontrolü Yönetmeliği, BIM Uygulamaları gibi konuları odağına alan seminer; ofislerde ses, gürültü, ısı, hava kalitesi, ışık ve enerji gibi parametreleri kontrol altına alarak doğru konfor koşulları ve enerji verimliliği yaratma konularında sürdürülebilir tasarımlar için bir yol haritası oluşturmayı hedefliyor. Seminerde ayrıca yapı fiziği temel konularından yola çıkarak konfor tasarımı ve enerji verimliliğinin en son mevzuat ve yönetmeliklere uygun olarak yapılması hakkında gerekli genel bilginin verilmesi amaçlanıyor. 

Katılımcılar;
• Ofislerde gürültünün kontrolu, 
• Isı ve ışık konforu tasarımı ve yönetimi, 
• Bunların sağlık ve performans üzerindeki etkileri 
• Uluslararası ve ulusal yeni mevzuatlar, mimarların ve ofis sahiplerinin yükümlülükleri
• Enerji verimliliğine etklileri ve yeşil bina uygulamaları
• BIM uygulamaları ve sürdürülebilir konfor tasarım 
konularında genel bilgi sahibi olacaklardır.

Seminer ücretsiz ve kayıt zorunlu değil; ancak yine de katılımınızı aşağıdaki linkten bildirirseniz seviniriz. Kayıt için; https://www.eventbrite.com/e/ofislerde-konfor-tasarimi-ve-bim-tickets-55212317528

Sponsorlar

Saint Gobain Rigips, www.rigips.com.tr

CYPE Turkiye, www.cype.ist

SAF MMM JV, www.safmmm.com 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :