Kültür ve Sanat Yazarlığı Atölyesi

mimarizm.com / 09 Ağustos 2017
British Council, görsel sanatlara odaklanan yazarlar için Kültür ve Sanat Yazarlığı Atölyesi düzenliyor. Açık çağrı başvuruları için son tarih 10 Ağustos 2017.

Mixer'in katkılarıyla hazırlanan atölye; Türkiye'deki sanat yazarlarına, mesleki becerilerini geliştirmelerinde ve görsel sanatlarla ilgili çalışmalarını daha çok sayıda yerel ve uluslararası izleyiciye ulaştırmaları konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.

Atölye; The White Review, art-agenda ve documenta 14'ün editörü, Londralı sanat eleştirmeni Ben Eastham'ın liderliğinde gerçekleşecek. Her bir katılımcıyla bireysel olarak ilgilenerek rehberlik edecek olan Eastham, katılımcıların yazdıkları yazıların düzenlemesini yapacak ve katılımcılara geri bildirimde bulunacak.

Katılımcıların Türkiye'de ikamet ediyor olması ve çevrimiçi ve/veya çevrimdışı platformlarda yayınlanmış en az üç makale kaleme almış olması gerekiyor.

British Council, katılımcıların 11-16 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek atölye ve yemek giderlerini üstlenecektir. Ulaşım ve konaklama ücretleri katılımcılar tarafından karşılanacaktır. Atölye çalışmasının sonunda, yayına hazır durumdaki yazılardan oluşan bir seçki de Mixer tarafından yayınlanacak.

Başvuru koşulları için ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


 
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
11.09.2017
BİTİŞ
16.09.2017
DÜZENLEYEN

Mixer'in katkılarıyla British Council 

İLETİŞİM

British Council 

YEM | Facebook YEM | Twitter YEM | Linkedin