İstanbul Yollarında Kentsel Politik Ekoloji Yaz Okulu 2018

mimarizm.com / 30 Mart 2018
Mekanda Adalet Derneği tarafından, İstanbul’un doğasını ve doğanın İstanbul’unu yürümek, düşünmek, konuşmak amacıyla düzenlenen İstanbul Yollarında Kentsel Politik Ekoloji Yaz Okulu'na başvurular başladı. Son gün: 5 Mayıs 2018.

Mekanda Adalet Derneği (MAD), 18 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘İstanbul Yollarında Kentsel Politik Ekoloji’ yaz okuluna başvuruları kabul ediyor. Yaşar Adanalı ve Sinan Erensü koordinasyonunda, MAD’nin İstanbul’daki merkezinde ve kentin sokaklarında gerçekleşecek olan yaz okulu, kentsel politik ekoloji ile ilgili öğrencilere ve tüm meraklılara açık.

Kent ve ekoloji meselelerini bir arada düşünmeyi hedefleyen yaz okulu kapsamında, bir yandan kentsel politik ekoloji külliyatının ana metinleri gözden geçirilirken bir diğer yandan bu heyecan verici araştırma alanı üzerinden İstanbul’un nasıl yeniden keşfedilip çalışabileceği tartışılacak.

Bu yaz okulunun merkezi, sokaklar

Alışılagelmiş pedagojik metotlardan farklı olarak, dersliği İstanbul yollarına taşımayı planlayan yaz okulu, bir dizi okumanın yanı sıra mahalleleri, parkları, bostanları içeren saha gezileri etrafında şekilleniyor. Kentsel dönüşümleri ve bu dönüşümlerin toplumsal ve ekolojik etkilerini teorik bir çerçeve ile ele alıyor. Bu alanda çalışan; sosyoloji, şehir planlama, mimarlık, ekonomi, hukuk gibi farklı disiplinlerden gelen uzmanların katkıları ile zenginleşiyor.

Yaz okuluna katılmak isteyenlerin, başvuru formunun en geç 5 Mayıs 2018 tarihine kadar doldurulmaları isteniyor.

İstanbul Yollarında Kentsel Politik Ekoloji yaz okulu

Katılım hakkında:

- Katılım ücretsizdir.
- Kontenjan 12 ile sınırlı olup, devam zorunluluğu beklenmektedir. 
- Katılımcılara yaz okulu sonunda sertifika verilecektir.
- Ders dili Türkçe’dir ancak katılımcıların İngilizce metin okuyabilmeleri beklenmektedir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :