Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Arsuz “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı

mimarizm.com / 09 Ağustos 2017
Mimarlar Odası'nın düzenlediği Arsuz/Rhosus “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı, 23-30 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kampa katılım için son başvuru tarihi 31 Ağustos 2017.

Mimarlık öğrencilerinin yerinde deneyimleme yöntemiyle mimarlığı paylaşmaları kapsamında, yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde katılımcı bir şekilde mekânların, alanların  düzenlenmesi için TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi, Ankara Şubesi, Eskişehir Şubesi, Gaziantep Şubesi, Hatay Şubesi, İzmir Şubesi, Kayseri Şubesi, Mersin Şubesi, Samsun Şubesi ve Van Şubesi  tarafından Hatay’ın  Arsuz ilçesinde, Belediye tarafından değerlendirilecek kıyı şeridindeki TCDD arazisine katılımcı bir yöntemle fikir geliştirilmesi ve Arsuz tarihinin merkezinde korunması ve yaşatılması önerilerinin şekillenmesi amacıyla Arsuz “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı düzenlenmektedir.

Arsuz Antik dönemin bir liman kenti olarak tarihte Rhosus, Rhosospolis ve Port panel olarak adlandırılmıştır. Antik çağlardan günümüze deniz, doğa, mekân ve tarihle gelişen ve ismini sevdiği kadının adından alan gül anlamındaki bu yerleşimin tarihi ve mekânsal potansiyelinin açığa çıkarılması, kültürünü öğrenmeye ve yaşamaya yönelik teknik geziler ve sosyo-kültürel etkinliklerle (forum, söyleşi, atölye çalışmaları, konserler vb.) yürütülecek olan Arsuz/Rhosus “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı, 23-30 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Arsuz “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı’na katılım için son başvuru tarihi 31 Ağustos 2017’dir. Mimarlık öğrencileri başvurularını kayıtlı oldukları düzenleyici şubelere yapacaklardır. Kampa katılmaya hak kazanan öğrenciler 11 Eylül 2017 tarihinde açıklanacaktır.  

Kamp süresince konaklama Arsuz Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşecektir. Kampa katılım ücretsizdir. Güz kampı kapsamında Arsuz’a gidiş-dönüş ulaşım organizasyonu şubelere ait değildir. Katılımcılarla Hatay Arsuz’da buluşulacaktır. Katılımcı ve kolektif üretim beklentisi içerisinde olunan güz kampında, başvurucular şubeleri tarafından belirlenen kamp kurallarını ve kolektif üretim süreçlerini kabul etmiş olacaklardır. Kamp programının detayları ilerleyen günlerde açıklanacaktır.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.


 
İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
  • busra karaali 10 ay önce Kamp sadece düzenleyici şubelere kayıtlı öğrencilerin katilimina mi açık?
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
23.9.2017 00:00:
BİTİŞ
30.9.2017 00:00:
YER
Arsuz
DÜZENLEYEN

TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi, Ankara Şubesi, Eskişehir Şubesi, Gaziantep Şubesi, Hatay Şubesi, İzmir Şubesi, Kayseri Şubesi, Mersin Şubesi, Samsun Şubesi, Van Şubesi 

YEM | Facebook YEM | Twitter YEM | Linkedin